رشت – ایرنا – استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه های عمرانی افتتاحی گیلان نسبت به همین زمان در سال قبل رشد ۶۲ درصدی دارد، گفت : این رشد قابل قبول است ضمن آنکه اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها نیز افزایش ۷۵ درصدی داشته است.

به گزارش ایرنا، اسدالله عباسی روز پنجشنبه در همایش جهادگران خدمت که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و روز بسیج کارمندی در رشت برگزار شد، عنوان کرد : در شروع کار برنامه ای برای گیلان وجود نداشت اما اکنون برنامه داریم تا وضعیت این استان در ابعاد مختلف با اتکا به ظرفیت های این خطه ارتقا یابد.  
وی تصریح کرد : در یک سال گذشته تلاش شده تا سطح خدمات رسانی به مردم ارتقا یابد و یکی از نمونه‌های بارز کار جهادی دولت سیزدهم، تولید و مدیریت مناسب برق بود چنانکه در سایه این تلاش ها امسال هیچگونه خاموشی نداشتیم.

 وی اظهار کرد : همچنین در گیلان علاوه بر مدیریت صحیح مصرف برق، در بخش رفع کمبود آب کشاورزی نیز بسیار خوب عمل شد و به طور قطع در سال‌های آتی معضلات و مشکلات بیشتری برطرف خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی وباهنر گفت: ما مسئولان باید از این دو شهید گرانقدر، ساده زیستی و روحیه مردمی و جهادگرانه آنان الگو گرفته در خدمت به مردم اینگونه عمل نماییم.  

عباسی افزود: هم اینک فرصت مغتنمی برای خدمت به مردم در اختیار ما به عنوان خادمان این ملت و نیز کارمندان قرار دارد که باید از این فرصت نهایت استفاده را برده و به مردم خالصانه خدمت کرده و ارتباطی صمیمانه داشته باشیم.

وی ادامه داد: انقلاب ما برگرفته از شعار محوری استقلال و آزادی، جمهوری اسلامی است و باید با اتکا بر اخلاق مداری بر این مبانی بیشتر توجه و تمرکز نموده و کارآمدی نظام را در راستای ارزشهای جمهوری اسلامی و آرمانهای این نظام اسلامی ارتقاء دهیم.

استاندار گیلان گفت: ضمن آنکه باید بر اساس اهداف حاکمیت و نظام و اسناد بالادستی گام برداشته تا در بخشهای مختلف زمینه توسعه و پیشرفت تقویت شده و هر یک از ما در جایگاه خود موثر باشیم در غیر اینصورت تمام فرصتها از دست می رود.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیازمند کار جهادی هستیم تا فرصت‌های از دست رفته گذشته را نیز جبران کنیم، ادامه داد : خوشبختانه منابع انسانی قدرتمندی و غنی داریم که متاسفانه سازماندهی مناسبی نشده اند.

 وی ادامه داد : باید از این منبع مهم، استعدادها و ظرفیت ها بالای کارکنان در جهت رسیدن به اهداف نظام بیشتر بهره ببریم.

وی با انتقاد به استخدام‌های سال‌های گذشته در ادارات عنوان کرد: متاسفانه مسیر درست جذب کارکنان دولت را اجرا نکردیم و سلیقه های سیاسی برای جذب نیرو در ادارات اعمال شد که این امر منجر به فساد اداری شد.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با بیان اینکه نخستین شعار دولت کنونی مبارزه با فساد است و با کار و مدیریت جهادی می توان با فساد مبارزه کرد، افزود :در این میان دولت سیزدهم کشور با بدهی‌های کلان گذشته تحویل گرفت به گونه ای که حتی ذخیره مایحتاج عمومی نیز تمام شده بود اما در سایه اتکا به خداوند متعال و با کمک و همراهی ملت تاکنون موفق بوده است.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به ارتباط مناسب دولت سیزدهم با کشورهای همسایه گفت: طی این سالها ارتباط خوبی با همسایگان نداشتیم اما در دولت کنونی تعاملات خوب و صمیمانه ای با همسایگان ایجاد شده و حتی با قدرتهای بزرگ همانند چین و روسیه نیز این تعاملات برقرار شده که این خود بیانگر تلاش و درایت دولت کنونی با تکیه بر حمایت مردم است.

وی با اشاره به نقش راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توسعه کشور در حوزه‌ها مختلف نیز بیان کرد: این بیانیه چراغ راهی است که باید همه بخش ها از جمله کارکنان دولت بدان توجه ویژه داشته و در این مسیر گام بردارند.

در همایش روز بسیج کارمندی در گیلان علاوه براستاندار، سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و تعدادی از مدیران و روسای ادارات و نهادهای استان حضور داشتند.

استان گیلان با هشت هزار شهید در دفاع مقدس ۲۵۷ شهید کارمند نیز دارد.