رشت – ایرنا – فرماندار شهرستان رشت گفت: ۱۷۷ طرح همزمان با هفته دولت در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا امام‌پناهی روز سه شنبه به مناسبت فرارسیدن هفته دولت در نشست خبری که در محل فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار داشت: از این تعداد طرح های آماده افتتاح،  ۱۶۸ پروژه در بخش دولتی با هزینه کرد ۶۶۱ میلیارد تومان و ۹ طرح در بخش خصوصی با هزینه ۴۲۱ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به افزایش ۱۹۲ درصدی کل اعتبارات هزینه شده در طرح های هفته دولت امسال نسبت به هفته دولت پارسال افزود: با افتتاح این طرح ها برای ۲ هزار و ۸۲۳ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد که شامل ۲ هزار و ۱۴۰ شغل موقت و ۶۸۳ شغل دائم می‌شود.

امام پناهی در تشریح این طرح ها بیان داشت: ۱۳ طرح در حوزه طرح‌های اشتغالزا شامل احداث و افتتاح شرکت های تولیدی شهر صنعتی، شهرک صنعتی سپیدرود، راه اندازی واحدهای کوچک اشتغالزایی، ۶۹ پروژه در بخش عمران شهری و روستایی شامل اجرای طرح هادی، روکش آسفالت، آسفالت جاده‌های مواصلاتی، بهسازی و ترمیم جاده های شهری و روستایی و توسعه و تقویت شبکه آب شرب و فاضلاب شهری و احداث پل است.

وی اظهار داشت: ۱۴ طرح در حوزه سلامت، بهداشت و درمان، ۶۹ طرح در حوزه انرژی اعم از توسعه و تقویت شبکه برق شهری و روستایی، احداث پست ۲۰ کیلو ولت برق، تبدیل سیم برق با کابل نگهدار و نصب ترانس، ۲ طرح در قالب ۶۵۰ واحد مسکونی شامل بهسازی مسکن روستایی به تعداد ۳۶۲ واحد و اتمام مسکن مهر به تعداد ۲۸۸ واحد، سه طرح در حوزه کشاورزی و هفت طرح در حوزه ارتباطات شامل توسعه شبکه دسترسی با استفاده از کافوی نوری، راه‌اندازی سایت های جدید تلفن همراه ، ارتقاء و تعویض سایت از دیگر طرح هایی است که همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد.

دوم تا هشتم شهریور هفته دولت برگزار می شود و قرار است در استان گیلان طرح های مختلف در بخش های کشاورزی، تولید، صنعتی و فناوری ارتباطات افتتاح شود.