رشت – ایرنا – جانشین فرمانده انتظامی استان ادعای پرتاب یک شهروند خانم از خودروی گشت امنیت اخلاقی پلیس را کذب محض خواندو گفت:با بررسی مستندات و تصاویر دوربین‌های محل حادثه مشخص است این شهروند پس از حرکت خودرو پلیس از پنجره خودرو در حال حرکت آویزان شده است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس؛”سرهنگ حسین حسن‌پور” در تشریح حادثه سبزه‌میدان رشت با رد برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی در خصوص برخورد گشت ارشاد با این شهروند زن افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان به دلیل سوء استفاده طرف مقابل از سانحه تصادف رانندگی چند روز گذشته و قصد اخاذی از وی، رسیدگی به این ماجرا در دستور کار عوامل گشت انتظامی کلانتری ۲۲ رشت قرار گرفت.

وی عنوان کرد : متهم این ماجرا که حالت طبیعی نداشت پس از رویارویی با پلیس با الفاظ رکیک قصد درگیری و فرار از دست ماموران را داشت که عوامل انتظامی حاضر در صحنه پس از هماهنگی نسبت به دستگیری او اقدام کردند.

وی با اشاره به وجود مستندات کافی و روشن بودن اصل این ماجرا افزود : در این میان شهروند خانم مورد بحث از انتقال متهم به مقر انتظامی ممانعت کرده و برای خارج کردن فرد دستگیرشده از خودرو پلیس اقدام نموده بود.

 وی توضیح داد: با توجه به محرز بودن تخلف متهم دستگیر شده و وجود شاکی خصوصی، پلیس ملزم به دستگیری و انتقال متهم به مقر انتظامی برای رسیدگی بیشتر بود و به طور قطع مخالفت یا اصرار سایرین دلیلی بر عدم اجرای قانون نمی‌باشد.

جانشین فرمانده انتظامی تصریح کرد: با بررسی مستندات و تصاویر دوربین‌های محل حادثه مشخص است این شهروند خانم پس از حرکت خودرو پلیس از پنجره خودرو در حال حرکت آویزان شده و ادعای پرتاب کردن وی از خودرو گشت امنیت اخلاقی، کذب محض است.

 جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با گلایه از برخی شبکه‌های اجتماعی که به صرف دیدن یک ویدئو از زاویه نامناسب و بدون بررسی اصل ماجرا اقدام به قضاوت ناعادلانه پلیس می‌کنند، گفت: کارکنان پلیس موظف به برخورد صحیح و رعایت حقوق تمامی شهروندان هستند و پلیس در برقراری نظم و امنیت، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.