رشت-ایرنا-فرماندار انزلی خواستار افزایش بازرسی ها و تلاش برای کنترل بازار با همکاری نیروهای بسیجی و مردم شد .

به گزارش ایرنا ، اسماعیل میرغضنفری روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار انزلی تاکید کرد : وجود بازرسان علاوه بر ایجاد امنیت برای مردم فضا را برای متخلفان و افراد سود جو  ناامن می کند  . 

وی تاکید کرد : برهم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا تورم و رکود را در پی خواهد داشت و ما بدنبال رفع التهاب از  سطح جامعه هستیم.

وی در خصوص وضعیت آرد شهرستان نیز گفت : اگرچه وضعیت کارخانه آرد پاتنگ شهرستان بهتر شده اما متناسب با استانداردهای لازم نیست.

وی یکی دیگر از مشکلات بخش آرد و نان شهرستان را استفاده برخی نانوایی‌ها از جوش شیرین اعلام و تاکید کرد:  سلامت مردم در اولویت برنامه های حاکمیت بوده و از آنجایی که نانوایی ها با سلامت مردم سرو کار دارند باید با متخلفان این حوزه بدون هیچ گونه ملاحظه و اغماضی تا سرحد تعطیلی و لغو امتیاز برخورد کرد . 

میر غضنفری در ادامه به جابجایی بازار میوه و تره بار اشاره و تصریح کرد: نباید تجربه تلخ بازار ماهی فروشان تکرار شود به همین منظور جلسه‌ای با حضور نمایندگان صنف میوه و تره بار برگزار و طبق نظر خواهی از آنان این جابجایی انجام می شود . 

وی با بیان اینکه هدف ما ساماندهی این افراد طبق نظر و خواسته آنهاست ، یاد آور شد : اگر کسی که در آن محدود کار می کند نخواهد همراهی کند ما نمی توانیم او را وادار به انجام کاری کنیم .

فرماندار انزلی تصریح کرد : برخورد قهری در شان و صلاح مردم نیست و باید در جلسه ای اختصاصی با حضور همه دستگاه‌های متولی مانند صمت ، تعزیرات ، شهرداری ، بهداشت و درمان و نمایندگان صنف میوه و تره بار در این مورد تصمیم گیری کرد .

وی گفت : جابجایی بازار ماهی بر اساس تصمیمات قبلی و با کمک اصناف انجام شد و برخی اختلافات صنفی میان طبق داران و دستفروشان پیش آمد اما این تصمیم در چارچوب قانون برای ساماندهی سماک ها و بازار سنتی ماهی فروشان اجرایی شد و اگر کسی در برابر این تصمیمات ایستادگی کند مطمئن باشد برخورد قهری صورت خواهد گرفت .

وی در خصوص وضعیت انبار غله (نهاده های دامی ) محدوده بندر نیز از ادارات تعزیرات ،دامپزشکی و اداره کل بنادر و دریانوردی خواست این مشکل را با مساعدت اداره بندر حل کنند . ما بدنبال رفع مشکلات هستیم‌ نه آنکه مشکل جدیدی ایجاد کنیم .

میر غضنفری خواستار تامین میوه و اقلام مورد نیاز مردم در بازار شب عید شد و گفت : متولیان این بخش نواقص سال گذشته را بررسی کنند تا در آن ایام‌ شهرستان با مشکلی مواجه نشود.

وی با تاکید بر توزیع مناسب اقلام و کالاهای اساسی در بازار گفت : اقلام اساسی باید علاوه بر هایپر مارکت ها در اختیار  خرده فروشی ها هم قرار بگیرد تا از تجمع مردم در این مکان ها با توجه شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود . 

وی خاطر نشان کرد: اگر کسی به صورت عمدی عملا و آشکارا بخواهد در برابر تصمیمات قانونی ایستادگی کند و به دنبال اهداف هنجارشکنانه باشد سعی می کنیم در برخورد اول به صورت نصیحت سپس اخطار شفاهی و اخطار کتبی او را متقاعد به همراهی کنیم . 

میر غضنفری تاکید کرد : متاسفانه آستانه تحمل مردم به جهت این بیماری منحوس پایین آمده و نباید دغدغه دیگری برای مردم ایجاد کنیم تنها با کمک یکدیگر می توانیم از این بلاها رهایی یابیم.

فرماندار انزلی  در پایان از شهروندان و صاحبان اصناف شهرستان خواست برای  همراهی و رعایت مقررات شرایط قرمز اعلام شده از سوی ستاد کرونا قدردانی  کرد .