آستارا- ایرنا- فرمانده مرزبانی فراجا از کشف چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سه روز گذشته در نقاط مرزی کشور از سوی نیروهای مرزبانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار احمدعلی گودرزی عصر پنجشنبه در بازدید از مرز آستارا گفت: بیشتر مواد مخدر مکشوفه از نوع صنعتی بود که این امر زنگ‌خطری جدی است و باید در راستای کشف و مقابله با این بلای خانمان‌سوز برنامه‌ریزی شود.

وی اظهار کرد: مرزبانان همچنین از ابتدای سال‌جاری تا اول مردادماه کالاهای قاچاقی با ارزش حدود چهار هزار میلیارد تومان کشف کرده‌اند که این شرایط نشان می‌دهد باید گمرکات و پایانه‌های کشور هر چه سریعتر به دستگاه‌های پیشرفته ایکس‌ری مجهز شوند.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به ضرورت وجود زیرساخت‌های مناسب در برجک‌ها و پاسگاه‌های مرزی افزود: بر همین اساس رایزنی‌های لازم با وزارت کشور و دستگاه‌های متولی انجام شده است و به‌زودی اعتبارات لازم اختصاص خواهد یافت.

وی اظهار کرد: البته نزدیک به ۵۰ درصد از مرزهای کشور به صورت الکترونیکی هوشمندسازی شده است و خوشبختانه نیروهای مرزبانی در دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی از توان عملیاتی بالایی برخوردار هستند.

سردار گودرزی در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه مناسبت اربعین حسینی اضافه کرد: در این راستا در مرز آستارا آمادگی لازم برای استقبال از زائران خارجی اربعین وجود دارد و تمامی زیرساخت‌ها توسط پایانه مرزی و گمرک در این شهرستان فراهم شده است.

شهرستان آستارا که با جمعیت بیش از ۹۱ هزار نفر در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است، با کشور جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.