آستارا- ایرنا- فرماندار آستارا از اجرای طرح همسان‌سازی ساعت پخت نان در واحدهای نانوایی این شهرستان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عنایت رضایی‌پور روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت: بر اساس مصوبه نشست اخیر کارگروه تنظیم بازار آستارا در بحث آرد و نان، مصوبه زیر برای تمام واحدهای نانوایی شهری و روستایی این شهرستان از روز شنبه ۲۹ مرداد تا پایان شهریور ۱۴۰۱ لازم‌الاجرا است.

وی افزود: آغاز توزیع نان در کلیه نانوایی‌های بربری و سنگک شهرهای آستارا و لوندویل صبح‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه و عصرها از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

فرماندار آستارا بیان کرد: آغاز توزیع نان در کلیه نانوایی‌های لواش نیز صبح‌ها از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه و عصرها از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

وی اضافه کرد: همچنین آغاز توزیع نان در کلیه نانوایی‌های روستایی صبح‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه و عصرها از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه برنامه‌ریزی شده است.

رضایی‌پور اظهار کرد: ساعت اتمام فعالیت نانوایی‌ها بر اساس سهمیه تعداد کیسه آرد تعیین شده برای هر واحد است که به ازای هر کیسه یک ساعت محاسبه می‌گردد و برای مثال نانوایی شهری که صبح قرار است ۲ کیسه پخت نماید، باید تابلوی خود را اصلاح نموده و زمان آغاز فروش را از ۶ و ۳۰ دقیقه و ساعت اتمام را ۸ و ۳۰ دقیقه درج نماید.

وی با اشاره به اینکه ساعت اتمام فعالیت نانوایی‌ها تخمینی است، ادامه داد: ممکن است بنابر عللی از جمله کمبود نیروی انسانی و یا کوچک بودن تنور، ساعت‌های اعلامی کمی تغییر داشته باشد که ملاک از نظر دستگاه هوشمند تعداد قرص نان تولیدی است که در آن ثبت می‌شود.

فرماندار آستارا گفت: وظیفه اصلاح تابلو در سه روز آینده بر عهده نانوایان محترم است.

۲۱۵ واحد نانوایی در شهرستان آستارا فعال است که از میان آنها ۱۰ نانوایی در زمینه پخت لواش و پنج واحد در زمینه پخت نان فانتزی فعالیت دارند و سایر واحدها نسبت به پخت بربری اقدام می‌کنند.

شهرستان آستارا با جمعیت بیش از ۹۱ هزار نفر، در منتهی الیه غرب استان گیلان و همجوار با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.