رشت-ایرنا- یاسر تقوی طی حکمی از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بعنوان مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان منصوب شد.

به گزارش شامگاه چهارشنبه روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان ،مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن تقدیر از خدمات پریسا کرمی در دوره مدیریت این اداره کل طی حکمی یاسر تقوی گیلوان را به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان منصوب کرد.

در بخشی از متن حکم آمده است:

بی‌گمان، رسالت دینی، انقلابی و ملی همۀ مدیران فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ پویایی و پایایی آرمان‌ها و نگهبانی هوشیارانه و عالمانه از آنهاست.

انجام این وظیفۀ خطیر و دلپذیر، که به‌ویژه در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در قامت یک واجب فرهنگی جلوه‌گر است، مستلزم توجه همدلانه و آگاهانه به نکاتی است که بر رعایت آن‌ها در طراحی و اجرای برنامه‌ها تأکید دارم:

توجه به برنامه‌ریزی و تعیین اهداف و بسیج امکانات برای تحقق آنها، سازماندهی وظایف ستاد به منظور ایجاد بهره‌وری و مشارکت در کارکنان، کنترل فرایند و نظارت هدفمند و صمیمانه بر آنها، توجه ویژه به خدمت‌رسانی به اعضا و ارتباط نزدیک با مردم، استفاده از ظرفیت سرمایۀ انسانی، ارتباط صمیمانه با کتابداران و تلاش برای تسهیل در انجام وظایف ایشان، هم‌افزایی با دیگر مراکز و دستگاه‌های فرهنگی استان به‌ویژه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان و هدایت به‌هنگام و مسئولانه ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان به منظور توسعۀ جغرافیایی و فرهنگی کتابخانه‌ها.

روز آمدی و کارآمدی برآمده از انجام وظایف مذکور، نویدبخش تحقق بنیادی‌ترین وظیفۀ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، یعنی ترویج فرهنگ کتاب، کتابخوانی و دانایی است.

یاسر تقوا،متولد ۱۳۶۰، دانش‌آموخته کارشناسی‌ارشد ارتباطات است. وی تا پیش از این به عنوان معاون اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان مشغول به فعالیت بود.