انزلی- ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه این منطقه می‌تواند به اقتصاد استان گیلان کمک کرده و بخشی از نیازهای استان را رفع کند، گفت: با احداث ۲۰۰ کارخانه جدید با میانگین اشتغالزایی ۱۰۰ نفر ظرف سه سال آینده می‌توان ۱۰ هزار شغل ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عیسی فرهادی روز چهارشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت: به دنبال تکمیل بندر کاسپین با طراحی ۱۴ پست اسکله، موج شکن و ساخت سردخانه در پس کرانه این بندر هستیم. با توسعه فعالیت های کشاورزی و گسترش صنعت کشت گلخانه ای می توان علاوه بر توسعه حمل و نقل دریایی میلیون‌ها دلار درآمد ارزی کسب کرد که این امر با سرمایه گذاری مردمی شدنی است.

وی ادامه داد: در محدوده این منطقه یک شهرک صنعتی با ۱۶۰ کارخانه وجود دارد که ۹۵ درصد این کارخانه ها فعال هستند که نشان می دهد منطقه آزاد می تواند به اقتصاد استان گیلان کمک کرده و بخشی از نیازهای استان را حل کند.

فرهادی با اشاره به اینکه کارخانه داران این شهرک مشکلی ندارند، گفت : ۴۰۰ نفر متقاضی سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد که ارزیابی ریالی ۲۰۰ نفر از این تعداد نشان می دهد این سرمایه گذاران توانایی اجرای پروژه ها را دارند.

وی با بیان اینکه سود حاصل از درآمد این منطقه ابتدا باید عاید مردم انزلی شود، گفت: این سازمان در کنار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به دنبال اجرای پروژه های جدید در بخش تجاری و صنعتی است، لذا سود حاصل باید عاید مردم انزلی سپس به مردم گیلان و کشور شود.

رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی یکی از شرایط سرمایه گذاری در این منطقه را عدم تکیه به تسهیلات بانکی و آورده فعال اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت:

فرهادی با بیان اینکه هدف ما جذب سرمایه گذار است، افزود : اما اگر سرمایه گذار امنیت نداشته باشد فرار می کند و تبلیغات منفی نیز در این فرار سرمایه موثر است. افراد دلسوز برای این استان و شهرستان باید به رونق این منطقه کمک کنند.

مدیرعامل و رییس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی خاطر نشان کرد: در منطقه آزاد باید حمل و نقل دریایی (بندر) راه آهن، فرودگاه در کنار هم باشند تا این منطقه شکوفایی اقتصادی را تجربه کند اما اگر در سرمایه گذاری به بن‌بست برسیم تنها امید در بخش کشاورزی و صادرات و واردات خواهد بود.

در این آیین جمعی از خبرنگاران شهرستان بندرانزلی و استان گیلان مورد تجلیل قرار گرفتند.