آستارا- ایرنا- فرماندار آستارا گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی در حوزه برداشت برنج در این شهرستان باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عنایت رضایی‌پور روز دوشنبه در حاشیه دروی محصول برنج در شالیزارهای این شهرستان بیان کرد: امسال برنج مرغوب و با کیفیتی کشت شده و پیش‌بینی می‌شود که ۱۶ هزار و ۷۰۰ تن شلتوک و حدود ۹ هزار تن برنج سفید برداشت شود.

وی ارزش برنج تولیدی امسال را حدود ۸۵۳ میلیارد تومان عنوان کرد و با اشاره به تولید ارقام پرمحصول جدید افزود: باید با تحقیقات لازم ارقام پرمحصول جدید بتواند از نظر کیفیت و قیمت همانند ارقام بومی نظیر برنج هاشمی رقابت کند.

فرماندار آستارا به اهمیت شغل برنجکاری در استان گیلان اشاره کرد و گفت: با تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب کشاورزی به فضل الهی با تلاش شبانه‌روزی مسئولان و همراهی و همدلی مردم، امسال شاهد برداشت پربار محصول برنج هستیم.

وی با تاکید بر پشتیبانی دولت از همه کشاورزان شهرستان در زمینه تولید محصولات مختلفی همچون برنج اضافه کرد: امسال خوشبختانه با چالش کمبود آب در آستارا مواجه نیستیم اما از کشاورزان انتظار می‌رود نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.

رضایی‌پور در ادامه با قدردانی از همراهی رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی مناسب و مداوم به کشاورزان در خصوص اجرای زمان‌بندی فصل زراعت اظهار کرد: جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های متولی باید تمام قد در خدمت کشاورزان باشند.

بر اساس آخرین آمارها، سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آستارا زیر کشت برنج است و حدود سه هزار برنجکار در این زمینه فعالیت می‌کنند.

شهرستان آستارا با جمعیت بیش از ۹۱ هزار نفر، در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.