رشت – ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گیلان با بیان اینکه خوشبختانه از استان های آرام در کشور هستیم، گفت: بخشی از امنیت گیلان مرهون تعامل پلیس با رسانه ها است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سردار عزیز الله ملکی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت فرار رسیدن روز خبرنگار و تکریم خبرنگاران افزود: پلیس به‌تنهایی نمی تواند امنیت پایداری را در جامعه ایجاد کند و  ورود خبرنگاران در حوزه های مختلف موجب موفقیت های بیشتر پلیس در ماموریت هایش شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع نواقص توجه ویژه ای به انتقادات سازنده رسانه ها شده است، گفت: این استان در حوزه هایی همچون مبارزه با مواد مخدر و اراذل و اوباش جزو برترین در کشور است.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان اظهار داشت: علاوه بر ماموریت های محول شده، به‌ دلیل موقعیت و گردشگر پذیر بودن استان پلیس در حوزه های مختلف ماموریت هایی مانند طرح سالم سازی دریا و بحث تفرجگاه‌ها بر عهده دارد که وظیفه این نهاد را بیشتر می کند.

سردار ملکی ادامه داد: بدون همکاری و همراهی رسانه‌ها و خبرنگاران تأمین امنیت استان گیلان امکانپذیر نیست و پلیس اهتمام دارد تا امنیت و امنیت روانی مردم وجود داشته باشد.

به گفته او خوشبختانه طی سه سال اخیر سرقت‌های بزرگ مانند طلافروشی در استان مشاهده نشد که علت آن نیز به ثمر نشستن تلاش‌ها در این حوزه است؛ ضمن اینکه معتقدیم با کمک رسانه‌ها می‌توانیم چالش‌ها و موانع را از پیش رو برداریم.

در پایان این  مراسم همچنین از پوستر مسابقه عکاسی اولین سوگواره دلدادگان حسینی رونمایی شد.