رشت – ایرنا – تیم های ملوان بندرانزلی و شهرداری بندر آستارا در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور به پیروزی های ارزشمندی دست یافتند.

هفته ششم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور عصر سه شنبه برگزار شد که طی آن تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برابر استقلال خوزستان به برتری رسید و شهرداری بندر آستارا توانست در یک بازی خارج از خانه تیم نود ارومیه را شکست دهد و تیم چوکا نیز مغلوب هوادار تهران شد.

در حساس ترین بازی هفته ششم این رقابت ها،  تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و استقلال خوزستان رو در روی هم قرار گرفتند که در نهایت تیم فوتبال ملوان با نتیجه یک بر صفر تیم استقلال خوزستان را شکست داد تا به تیمهای صدر جدولی نزدیکتر شود.  

پیش از برگزاری این دیدار،  تیم فوتبال استقلال خوزستان بدون شکست در صدر جدول رقابت ها حضور داشت و این تیم نیز برای تداوم صدرنشینی خود و برای کسب امتیاز در این بازی سخت رو در روی ملوان قرار گرفت.

تیم استقلال خوزستان برای حفظ رکوردش در خصوص عدم شکست در لیگ فصل جاری به مصاف تیم فوتبال ملوان بندرانزلی رفت تا با کسب برتری در این بازی به صدرنشینی خود ادامه دهد و از سوی دیگر همچنان یکی از تیمهای بدون شکست این جام تا پایان هفته ششم باشد.

اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برای اینکه خود را به تیم های صدر جدولی نزدیکتر کند و یکی از مدعیان جدی لیگ فصل جاری باشد در این دیدار نیازمند پیروزی و کسب هر سه امتیاز بود تا نه تنها خود به صدر جدول نزدیکتر شود،  بلکه اولین شکست را به تیم استقلال خوزستان تحمیل کند.

ملوانان که دو بازی قبلی خانگی خود به دلیل محرومیت در ورزشگاه های خارج از استان به میدان رفته بودند،  با اتمام محرومیت برای اولین بار در ورزشگاه تختی انزلی به میدان رفتند و توانستند در یک بازی سخت و حساس، برابر تیم قدرتمند استقلال خوزستان به برتری دست یابند تا فاتح نبرد تیمهای شمالی و جنوبی و همچنین پیروز حساس ترین بازی هفته ششم باشند.

در این مسابقه و در نیمه اول تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق اولیه به گل برتری دست یافت تا با کنترل بازی در ادامه این دیدار اولین شکست استقلال خوزستان در رقابت های فصل جاری رقم زده شود.

در دقیقه ۱۲ این مسابقه در یکی از حملات تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بازیکنان استقلال خوزستان در درون محوطه جریمه خود مرتکب خطا شدند که داور این دیدار یک ضربه پنالتی به سود تیم ملوان اعلام کرد و مهیار زحمتکش بازیکن تیم ملوان این ضربه را به گل تبدیل کرد.

در نیمه دوم تیم فوتبال استقلال خوزستان برای جبران گل خورده حملات متعددی را انجام داد اما در نهایت نتوانست از فرصت های بدست آمده استفاده کند و با نتیجه یک بر صفر مغلوب تیم ملوان شد تا اولین شکستش را در این فصل تجربه کند.

این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به دلیل اخراج میثم شامکوندزاده در دقیقه ۵۸ مجبور شد که ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد اما بازیکنان این تیم به خوبی جلوی حملات استقلال خوزستان ایستادند و سرانجام نیز به یک پیروزی ارزشمند رسیدند.

تیم فوتبال استقلال خوزستان با قبول این شکست نه تنها صدر جدول را از دست داد و از سوی دیگر تیم فوتبال را در نزدیکی خود می بیند و ملوانان با این پیروزی ارزشمند موفق شدند به تیم های صدرجدولی نزدکتر شوند.

عنایتی فاتح نبرد استقلالی ها در رشت 

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور در هفته ششم این مسابقات میزبان تیم هوادار تهران بود که در نهایت برابر این حریفش با نتیجه دو بر یک مغلوب شد البته این بازی به دلیل ناآماده بودن زمین ورزشگاه چوکا در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد.

این دیدار به نوعی نبرد استقلالی های قدیم بود که به عنوان کادر فنی در دو تیم حضور داشتند و سرانجام تیم فوتبال هوادار تهران با سرمربیگری رضا عنایتی مهاجم اسبق استقلال تهران موفق به شکست چوکا تالش شد که هدایتش برعهده علی لطیفی دیگر مهاجم سابق استقلال تهران بود.

در کادرفنی هر دو تیم،  دیگر بازیکنان سابق استقلال تهران نیز حضور دارند که می توان به علیرضا نیکبخت واحدی اشاره کرد که به عنوان کمک مربی در تیم چوکا تالش حضور دارد و به همین دلیل این بازی نبرد استقلالی های سابق بود که سرانجام عنایتی رکورددار گل زده در تاریخ لیگ برتر کشور موفق به پیروزی در این دیدار شد.

در  نیمه اول این مسابقه تیم فوتبال هوادار تهران بر بازی تسلط بیشتری داشت و با ایجاد موقعیت های مناسب گلزنی دو بار نیز موفق به زدن گل شد تا با خیالی آسوده نیمه اول را به اتمام رسانده و به رختکن برود.

حمید کاظمی بازیکن و بهترین گلزن تیم فوتبال هوادار تهران در دقیقه ۲۳ توانست اولین گل تیمش را به ثمر برساند و در دقیقه ۴۲ نیز همین بازیکن با یک ضربه دقیق دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند تا همچنان موثرترین بازیکن تیم هوادار باشد.

 با شروع نیمه دوم تیم فوتبال چوکا تالش بر بازی تسلط کاملی داشت و حملات متعددی را روی دروازه هوادار انجام داد تا اینکه در دقیقه ۷۴ امیر غمناک بازیکن چوکا با یک ضربه زیبا تنها گل تیمش را به ثمر رساند.

پس از به ثمر رسیدن گل چوکا، بازیکنان آن همچنان بازی را در اختیار داشتند و چند موقعیت مناسب گلزنی نیز به خصوص در دقایق پایانی بدست آوردند اما در نهایت نتوانستند از این فرصت ها سود برده و سرانجام این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود تیم هوادار تهران خاتمه یافت.

این در حالی است که کادر فنی و بازیکنان تیم فوتبال چوکا تالش از کمبودهای موجود در این تیم به شدت ناراحت و گله مندند و به گفته کمک مربی و کاپیتان تیم، چوکا وضعیت بسیار نابسامانی دارد و مسئولان این باشگاه قادر به تهیه تغذیه تیم و حتی لباس نیستند و شرایط کار در این تیم بسیار مشکل شده است.

تیم فوتبال چوکا تالش که فصل گذشته با شایستگی به رقابت های لیگ دسته اول صعود کرد، تاکنون نتوانسته در این رقابت ها نتایج خوبی را کسب کند و پس از دو هفته کادرفنی این تیم دستخوش تغییرات شد اما هم اینک وضعیت مالی این تیم بسیار نامناسب است که این امر باعث ایجاد مشکلات زیادی در این تیم شده است.

به همین دلیل کادرفنی تیم فوتبال چوکا تالش از مسئولان این شهرستان و نیز مسئولان ورزشی گیلان درخواست حمایت و کمک دارند تا با برطرف شدن مشکلات مالی، بازیکنان این تیم با خیالی آسوده تر در سایر دیدارها حضور یابند.

پایان رافت با پیروزی آغاز کرد

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور در هفته ششم این رقابت ها در یک بازی خارج از خانه برابر تیم نود ارومیه قرار گرفت که در نهایت موفق شد با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست دهد.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا که هفته گذشته بدون سرمربی در بازی حضور یافته بود، مسئولان این تیم طی هفته جاری پایان رافت را به عنوان سرمربی انتخاب کردند تا این بازیکن اسبق پرسپولیس در اولین دیدارش به عنوان سرمربی تیم شهرداری آستارا طعم شیرین پیروزی را بچشد.

حدود دو هفته گذشته حسن اشجاری سرمربی تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا از وضعیت موجود باشگاه گله مند بود و طی هفته گذشته نیز با توافق با مسئولان این باشگاه از تیم جدا شد و به همین دلیل تیم شهرداری بندرآستارا در هفته پنجم بدون سرمربی به مصاف حریفش رفت که البته توانست برابر تیم استقلال ملاثانی به پیروزی برسد.

به هرحال با انتخاب سرمربی جدید تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا هم اینک طرفداران این تیم انتظار دارند که روند رو به رشد شهرداری بندر آستارا همچنان ادامه یابد و این تیم بتواند خود را در نیمه اول جدول رده بندی حفظ و در نهایت نیز جایگاه مناسبی را تصاحب کند.

تا پایان هفته ششم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاهای کشور جام آزادگان با حضور ۱۸ تیم،  ملوان بندرانزلی با کسب ۱۱ امتیاز در مکان سوم،  تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۰ امتیاز در مکان هفتم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب چهار امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.