رشت _ ایرنا_ بر اساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه جمعه اعلام شد، تعداد شهرستان های با رنگ بندی قرمز در نقشه کرونایی استان گیلان از ٢ به چهار شهرستان افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرستان شفت از رنگ بندی نارنجی کرونایی خارج و قرمز شد و رودسر هم از رنگ زرد به قرمز تغییر کرد ضمن اینکه رودبار و لاهیجان نیز پیش از این قرمز (بسیار پرخطر) بودند.

همچنین بر اساس ارزیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان های رشت، خمام، بندرانزلی،  لنگرود، سیاهکل و رضوانشهر در وضعیت نارنجی (پرخطر) کرونایی و فومن، ماسال، املش، آستارا، آستانه اشرفیه، صومعه سرا و تالش در رنگ بندی زرد (نسبتا پرخطر) قرار دارند.

رنگ قرمز از هفته گذشته (٣١ تیر ) بار دیگر به نقشه کرونایی گیلان برگشت و در زمان حاضر هیچ شهرستانی در این استان در رنگ بندی آبی قرار ندارد.

آمار بستری‌های مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در گیلان تقریبا از یک ماه گذشته رو به افزایش است و بر اساس آمار امروز “جمعه” دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری شدند و تعداد بیماران مبتلا به کووید ١٩ به ٢٨٠ نفر رسید.

رعایت توصیه های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون همچنان مورد تاکید است، بر اساس آخرین آمار تاکنون دو میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۲۹ نفر معادل ۹۶ درصد از گروه های هدف در استان گیلان دز اول، ٢ میلیون و ۵۴ و ۸۴۸ نفر معادل ۹۲ درصد دز دوم و یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۲۱ نفر معادل ۴۹ دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.