رشت – ایرنا – استاندار گیلان با اشاره به وضعیت مطلوب استان در تامین کالاهای اساسی برلزوم تقویت نظارت بر چرخه تولید تا توزیع در راستای برخورد با سودجویان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی صبح امروز (یکشنبه) در حاشیه بازدید از سیلوی ذخائر گندم استان افزود: به منظور پایش مستمر میزان ذخیره کالاهای استراتژیک در استان از جمله گندم ، هر هفته جلسه ویژه ای برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در خصوص تامین گندم و آرد در گیلان هیچ‌گونه کمبودی وجود ندارد، تصریح کرد: این محصول به اندازه کافی در استان ذخیره شده و براساس برنامه توزیع می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه امسال میزان تولید گندم نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته، افزود: سال گذشته شاهد تولید پنج میلیون تن گندم در کشور بودیم که این رقم امسال به بالاتر از هفت میلیون تُن رسیده و در پی آن واردات گندم نیز کاهش یافته است.

عباسی به افزایش توزیع ۲۹ هزار کیسه آرد در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و بیان کرد: باید مدیریت در جریان عرضه جدی تر باشد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: به منظور مقابله با سودجویان قاچاق آرد باید نظارت بر چرخه تولید تا توزیع آرد بیش از بیش تقویت شود.

وی هدفمندی یارانه آرد و نان را طرحی برای کاهش قاچاق خواند و گفت: امیدواریم با راه اندازی سامانه مرکزی ، به زودی شاهد حذف پدیده شوم قاچاق آرد و نیز افزایش کیفیت نان باشیم.

 حدود چهار هزار  ۲۰۰ واحد نانوایی در گیلان فعال است.

مدیران برای بازگشت واحدهای راکد به عرصه تولید به صورت جهادی اهتمام ورزند

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین در بازدید از یک مجتمع صنایع چاپ و بسته بندی در رشت گفت: با هدف حل مشکلات واحدهای راکد و نیمه فعال کارگروهی در استان تشکیل شده تا برای فعال سازی مجدد این واحدها بصورت جهادی اقدام شود.

عباسی به خروج چند کارخانه و واحد تولیدی از رکود و فعالیت مجدد آنان اشاره کرد و افزود: به زودی شاهد افزایش واحدهای فعال در استان و به دنبال آن ایجاد اشتغال پایدار خواهیم بود.

بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در گیلان فعال است و حدود ۶۰۰ واحد راکد در استان وجود دارد.