رشت – ایرنا – هجدهمین دوره رقابتهای پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان قهرمانی کشور از روز جمعه در بخش لشت نشا شهرستان رشت آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این دوره از رقابتها که جنبه انتخابی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان را دارد، حدود ۶۰ ورزشکار زبده این رشته ورزشی از استانهای مختلف حضور دارند که در ۱۰ وزن با هم به رقابت می‌پردازند.

ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از رقابتها، از استانهای گیلان ، مازندران ، گلستان ، قزوین، خراسان رضوی، فارس ، یزد ، اصفهان ، لرستان و تهران حضور یافته اند که در حرکات پرس سینه ، اسکات و لیفت با هم رقابت می‌کنند.

در آغاز این مسابقات و در اوزان مختلف ، ورزشکاران استانهای گیلان ، مازندران ، اصفهان و تهران توانستند وزنه‌های بهتری را مهار کنند تا تیمهای این تیمها شانس بیشتری را برای کسب قهرمانی هجدهمین دوره مسابقات پاورلیفیتنگ قهرمانی نابینایان و کم بینایان کشور را داشته باشند.

رئیس هیات ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان گیلان در حاشیه برگزاری این رقابتها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این دوره از مسابقات عاوه بر حضور مسئولان فدراسیون، کادرفنی تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان حضور دارند که در نهایت نفرات برتر از سوی آنان به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند.

مسعود کارگر افزود: خوشبختانه گیلان یکی از قطب‌های برتر این رشته در کشور بشمار می‌رود که ورزشکاران این استان در تیم ملی پارولیفتینگ نابینایان و کم‌بینایان حضور چشمگیر و موثری داشته و تاکنون نیز توانستند به همراه تیم ملی، مقامهای قهرمانی جهان و مدال‌های ارزشمدی را کسب کنند.

وی ادامه داد: در هجدهمین دوره این مسابقات نیز به لیل اینکه نفرات برتر به تیم ملی راه می‌یابند، همه ورزشکاران زبده این رشته حضور یافتند و از سوی دیگر تیم گبلان نیز با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کرده و یکی از شانس‌های کسب مقام قهرمانی نیز بشمار می‌رود.