رشت – ایرنا – دبیر اجرایی یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان اعلام کرد: امسال در جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان استان گیلان، ۲۰ اثر به نمایش گذاشته می‌شود.

محمدعلی صادق حسنی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: این جشنواره که از روز جمعه ۳۱ تیرماه آغاز می‌شود، ۲۰ اثر از استانهای مختلف کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی گفت: از این تعداد اثر، ۶ نمایش مربوط به استان گیلان و همچنین ۱۴ نمایش نیز مربوط به سایر استانهای کشور است که از این تعداد نمایش ، ۶ مورد در خصوص ایثار و شهادت ، چهار مورد در خصوص محیط زیست و ۱۰ مورد نیز با موضوعات شهروندی و اجتماعی به نمایش گذاشته می‌شود.

دبیر یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان ادامه داد: نمایش رنکینگ و شهر آرزوها از اصفهان ، کی از همه قویتره از لاهیجان ، تصمیم با شما از آستانه اشرفیه ، صد رحمت به عشقهای قدیمی از بوکان ، آقای ف و خانم شین از اصفهان ، هشت خان از تهران و نمایش رونمایی از ایلام در یازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی به اجرا گذاشته می‌شود.

صادق حسنی گفت: همچنین نمایش واکسیاه از تفرش ، عقیق سرخ از لاهیجان ، تندیس از تهران ، رحیل از کرمان ، ۳۷۰ شهروند نمونه از اصفهان ، مشت‌حسن خری داشت از لاهیجان، به یک کارگر ساده نیازمندیم از رشت ، لیگ جهانی از آبادان، عبدو از بندرانزلی، یک روز مخصوص از ملایر، گرگ مجازی از تبریز ، ساده اما کاربردی از آستانه اشرفیه و یوکا پدی از تهران، دیگر نمایش‌هایی است که در جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان به اجرا در خواهد آمد.

دبیر یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان خاطرنشان کرد: برای اجرای این نمایش‌ها که به مدت سه روز در شهرستان لاهیجان ادامه خواهد یافت ، حدود ۱۳۰ بازیگر و عوامل حضور خواهند یافت و همچنین بیش از ۸۰ میهمان نیز، از استانهای مختلف کشور در این جشنواره شرکت می‌کنند.