رشت – ایرنا – معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: سه نفر از فرهنگیان استان در دهمین جشنواره تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی حائز رتبه شدند.

جمیل غریب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۴ نفر از فرهنگیان گیلان به دهمین جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی راه یافته بودند که از این تعداد سه نفر رتبه‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

وی افزود: معصومه حبیبی گوابری از شهرستان رودسر مقام اول کشوری در بخش تربیتی، پریسا مرادی از منطقه دیلمان عنوان دوم در بخش مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی و زهرا شریفی از منطقه رحیم آباد جایگاه سوم کشوری را در بخش تربیتی به دست آورد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با اشاره به میزبانی گیلان در برگزاری دهمین جشنواره کشوری تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی سال ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ گفت: آیین اختتامیه این جشنواره ماه آینده در این استان برگزار خواهد شد که در این مراسم برگزیدگان شامل ۴۳ نفر تجلیل می‌شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت: جشنواره یاد شده با هدف شناسایی، مستندسازی، معرفی، ثبت و کاربست تجارب و ابتکارات تربیتی و مشاوره‌ای فرهنگیان به منظور زمینه‌سازی برای تحقق هدف‌های عملیاتی و راهکارهای ذیل آن‌ها در سند تحول بنیادین برگزار شده‌است.

وی خاطر نشان کرد: گیلان علاوه بر میزبانی تجارب برتر تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی، میزبان منتخبان هشتمین جشنواره الگوی برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی که “بر عهده استان بوشهر بود”، است.

غریب با بیان اینکه آیین اختتامیه هشتمین جشنواره الگوی برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی نیز ماه آینده در استان گیلان و دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار خواهد شد، افزود: برگزیدگان این جشنواره شامل ۲۲ نفر در این مراسم تجلیل خواهند شد.

وی ارتقای کیفی شیوه‌های تدریس مربیان، مشاوران و دبیران درس تفکر و سبک زندگی، ایجاد فضایی شاد و پویا برای کشف و شکوفایی استعدادهای نهفته دبیران با تکیه بر کاربست روش‌های تدریس فعال موثر از اهداف برگزاری جشنواره الگوی برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی عنوان کرد.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۰ هزار دانش‌آموز و نزدیک به ۳۰ هزار فرهنگی است.