رشت-ایرنا- رئیس بنیاد مسکن املش از اختصاص ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل سیل برای اجرای ۳پروژه در این شهرستان خبر داد.

یعقوب اصغری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:برای احداث دیواره حایل در حاشیه جاده در روستای هلوسرای سفلی ۲۵۰ میلیون تومان و جورگوابر رانکوه املش ۱۸۰ میلیون تومان  و در روستای جوکسر بخش مرکزی ۱۷۰ میلیون تومان از محل سیل پارسال اختصاص یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر املش نیز گفت:فاز یک پروژه ساماندهی کمربندی شهر املش فاصله بین چهارراه کیازنیک تا چهارراه تابستان نشین از سال ۹۶ آغاز شد ولی پس از تملک و عریض  وهمچنین جابجایی خط انتقال برق مسیر اجرای پروژه،پیمانکارمربوطه به دلیل عدم تأمین مصالح خلع ید شد و با انتخاب پیمانکارجدید و اجرای مجدد این پروژه از اواخرهفته قبل با ۶ میلیارد تومان اعتبار آغازشده است و پیش بینی می شود در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال جاری تکمیل شود.

اصغر جانعلی پور  افزود:کمربندی املش ازچهارراه کیازنیک تا چهار راه حاجی آباد  در مجموع۳کیلومتراست  که بخش اطاقورلنگرود را به بخش مرکزی املش و در ادامه به شهر رانکوه املش متصل می کند.

شهرستان املش با جمعیتی حدود۴۴ هزار نفر در۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده و با توجه به جاذبه های طبیعی یکی از مراکز گردشگری گیلان در فصل تابستان است.