رشت _ ایرنا _ استاندار گیلان با بیان اینکه همه موظف به اجرای قوانین در بخش های مختلف هستند، گفت: قانون حمایت از حقوق معلولان مانند هر قانون دیگری باید اجرا شود و مدیران دستگاه های مختلف استان موظف به اجرای آن هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز یکشنبه به مناسبت هفته بهزیستی در جمع کارکنان اداره کل بهزیستی استان در رشت اظهار داشت: باید مدیران را موظف به اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان کنیم..

وی با بیان اینکه در قانون حمایت از حقوق معلولان تکالیف دستگاه ها مشخص شده است، افزود: بیمه ، استخدام و مناسب سازی از جمله موضوعات این قانون است که نباید از سوی دستگاههای مربوطه کوتاهی شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به معلولان و مددجویان اظهار داشت: اگر چه می توان از بروز بخشی از معلولیت ها پیشگیری کرد اما افرادی که بنا به شرایط دچار مشکل شده اند نباید به حال خود رها شوند.

عباسی به موضوع مسکن مددجویان بهزیستی اشاره کرد و افزود: دولت در ساخت مسکن برنامه ها و سهمیه ای برای مددجویان در نظر گرفته است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت خیرین  و لزوم بهره گیری از آنان برای رفع مشکلات در بخش هایی از جمله آسایشگاهها اظهار داشت: آسایشگاه های معلولان و سالمندان  فعال گیلان که عملکرد خوبی بر اساس شاخص ها داشته باشند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

استاندار گیلان قبل از حضور در جمع کارکنان بهزیستی استان از شیرخوارگاه این مجموعه بازدید کرد و از نزدیک در جریان خدمات رسانی این بخش قرار گرفت.

بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های مددجویان بهزیستی از دیگر برنامه های استاندار گیلان با حضور در بهزیستی بود، این نمایشگاه تا پایان هفته جاری صبح و عصر تا ٢١ برای بازدید علاقمندان در محوطه بهزیستی استان گیلان در رشت دایر است.

۲۵ تا ٣١ تیرماه هفته بهزیستی نام گرفته است.