رشت – ایرنا – فراخوان جایزه کتاب سال گیلان از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک جنگلی منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، جایزه کتاب سال استان با همکاری خانه کتاب و ادبیات و موسسه فرهنگی هنری فرهنگستان گیلان به مناسبت یکصدمین سالگرد شهادت میرزاکوچک جنگلی با هدف حمایت و تشویق مولفان، مترجمان و ناشران سراسر استان و ارتقاء فرهنگ عمومی در سه گروه(تالیف–ترجمه و احیاء متون) برگزار می‌کند.

شرایط شرکت نیز بر اساس دستورالعملی می باشید که در زیر به آنها شاره شد:

۱٫ آثاری که برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده اند.
۲٫آثار منتشر شده مولفان و پدید آورندگان سایر استان ها در حوزه گیلان شناسی و آثار مولفان و پدید آورندگان گیلانی در تمامی حوزه ها مورد پذیرش قرار خواهد گرفت .
۳٫در این جایزه ویراست جدید آثار اگر به تشخیص گروه داوری ۴۰ درصد نسبت ویراست قبلی تغییر کرده باشد مجددا قابل بررسی است .
۴٫کتاب های آموزشی و کمک درسی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می شوند و هر جلد از کتاب های دوره ای در صورت استقلال محتوایی حکم یک کتاب مستقل را دارد در غیر این صورت بررسی کتاب منوط به ارائه نیمی از مجلدات است .
۵٫ملاک داوری آثار در این دوره از جایزه کتاب سال گیلان ، سال نشر و شناسنامه کتاب خواهد بود و داوری توسط خانه کتاب و ادبیات ایران انجام خواهد شد .
۶٫احیای متون ( تصحیح ) : به معنای بازخوانی ، بازنویسی و آماده سازی یک متن بر اساس نسخ معتبر و ارائه نزدیک ترین متن به نوشته مولف است .
۷٫آثار دریافت شده بازگزدانده نخواهد شد .
۸٫هر مولف باید سه نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرآیند داوری حداکثر تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ به آدرس دبیرخانه : رشت ، خیابان حافظ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، واحد امور فرهنگی ارسال نمایند .
علاقه مندان می توانند در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۳۶۳۵۱۷-۰۱۳ تماس بگیرند .