ایسنا/گیلان مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل ها گفت: در قالب تفاهم نامه سازمان جنگل ها با بسیج سازندگی در حال حاضر سه میلیون هکتار عملیات حفاظت، پیشگیری از حریق، آبخیزداری و احیای مراتع انجام گرفته است.

حسین میرزایی در نشست هم اندیشی و مبادله تفاهم نامه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با سازمان بسیج سازندگی، با اشاره به اهمیت منابع طبیعی، اظهار کرد: به دنبال استفاده از ظرفیت مردمی بسیج برای نهادسازی و اجتماعی سازی حفاظت از منابع طبیعی هستیم.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی در کار پروژه های فنی و اجرایی سازمان جنگل ها در حوزه فرهنگ سازی منابع طبیعی نیز ورود کنند، افزود: در قالب تفاهم نامه سازمان جنگل ها با بسیج سازندگی در حال حاضر سه میلیون هکتار عملیات حفاظت، پیشگیری از حریق، آبخیزداری و احیای مراتع انجام گرفته است.

مدیرکل دفتر آموزش، و ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، استفاده از ظرفیت بسیج را یکی از طرح های محوری سازمان جنگل ها دانست و تصریح کرد: سازمان جنگل ها در کنار ماموریت های سازمان خود در حوزه حفاظت از عرصه های ملی، ۱۰ طرح جدید با موضوع تحقق شعار سال در منابع طبیعی دارد.

میرزایی ادامه داد: برای استفاده از ظرفیت جوامع محلی در قالب بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی کشور، ۴۰۰ قرارداد همکاری با تعاونی ها و تشکل های تخصصی منابع طبیعی در سراسر کشور با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال منعقد شده است.

وی با اشاره به ظرفیت بسیج در حوزه تسهیل گری، توانمندسازی و آموزش، خاطرنشان کرد: بسیج می تواند مردم را پای کار حفاظت از منابع طبیعی بیاورد.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل ها، همچنین به موفقیت همکاری سه جانبه منابع طبیعی، بسیج سازندگی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اشاره کرد و یادآور شد: در این تفاهم نامه اداره کل منابع طبیعی استان به عنوان بهره بردار و بسیج سازندگی به عنوان دستکاه اجرایی معرفی می شود.

ایمان جمشیدی، مشاور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در امور حفاظت و مدیریت جنگل های کشور نیز، با بیان اینکه در امر حفاظت از منابع طبیعی به بسیح اعتقاد داریم، عنوان کرد: آمادگی داریم از ظرفیت بی بدیل بسیج در دو حوزه پروژه های آبخیزداری و حفاظت از جنگل ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح تنفس در جنگل های شمال براساس قوانین کشور، یادآور شد: نیروهای شرکت های بهره بردار در قالب نیروهای حفاظتی به کار گرفته شده اند و لذا با توجه به توانمندی های بسیج، علاقمند به حضور این عزیزان در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی هستیم.

انتهای پیام