رشت – ایرنا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان با اشاره به نصب و فعال‌سازی دوربین‌های ثبت تخلف کنترل سرعت در ورودی های شهر رشت گفت: حداکثر سرعت در ورودی های شهر رشت ۷۰ کیلومتر است.

سرهنگ امیر طالبی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از روز گذشته ایستگاه‌های ثبت تخلفات و کنترل سرعت در ورودی شهر رشت از سمت جاده تهران و جاده انزلی راه اندازی شده است که انتظار می‌رود با نصب این دوربین‌ها، تخلفات رانندگی به طور قابل توجهی کاهش یابد.

وی رعایت سرعت مجاز در این مسیرها را در کاهش تصادفات و ترافیک، تسهیل در عبور و مرور خودروها، برقراری و افزایش انضباط ترافیک در معابر شهری موثر دانست و گفت: این اقدام به طور حتم در نهادینه کردن رعایت سرعت و جلوگیری از تخلف رانندگان تاثیرگذار است.

سرهنگ طالبی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده از پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان، ایستگاه های ثبت تخلف کنترل سرعت نصب شده در ورودی های رشت از سمت جاده تهران (حدفاصل چهار راه کانال تا میدان گیل) و ورودی از سمت جاده انزلی واقع در جنب فرودگاه سردار جنگل راه‌اندازی شد.

رییس راهنمایی و رانندگی گیلان اظهار داشت: رانندگان در صورت تجاوز از حداکثر سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت، توسط دوربین‌های کنترل سرعت اعمال قانون خواهند شد.

گیلان سالانه پذیرای بیش از ۳۰ میلیون گردشگر است .