رشت – ایرنا – طی انتخاباتی علیرضا محمدی با کسب بیشترین آرا به عنوان رئیس جدید هیات قایقرانی انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مجمع انتخابات ریاست هیات قایقرانی گیلان روز پنجشنبه در رشت برگزار شد و در نهایت که این انتخابات به دور دوم کشیده شد،  علیرضا محمدی با کسب ۱۳ رای از ۲۷ آرای ماخوذه به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

در دور اول این انتخابات نیز، علیرضا محمدی ۱۳ رای از ۲۷ آرای ماخوذه را کسب کرد و ۱۴ عضو این مجمع نیز رای سفید دادند که به دلیل عدم احراز تعداد آرا، این انتخابات به دور دوم کشیده شد که در این دور نیز، علیرضا محمدی توانست ۱۳ رای کسب کند و به عنوان رئیس جدید هیات قایقرانی گیلان انتخاب شود.

تعداد ۱۰ نامزد در انتخابات ریاست هیات قایقرانی گیلان حضور داشتند که قبل از آغاز رای گیری ، نسیم بن یعقوب، محمدرضا داداشی ، جواد محمدی، سیدامیر نوری سادات ، حمیرا برزگر، مسعود پورگل، سجاد خطیبی، عباس صیادی و علی صداقت کیش انصراف دادند.

برای انتخابات ریاست هیات های ورزشی ، هر نامزد باید نیمی از آرای ماخوذه به اضافه یک رای را کسب کند تا موفق به ریاست هیات شود و اگر این تعداد از آرا کسب نشد، انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود که در این دور ، هر کاندیدی که بیشترین آرا را کسب کند، به عنوان رئیس آن هیات معرفی می شود.

با توجه به اینکه در دور اول انتخابات ریاست هیات قایقرانی گیلان، علیرضا محمدی نتوانست این تعداد آرا را کسب کند، این انتخابات به دور دوم کشیده شد و در دور دوم نیز، وی که تنها کاندید احراز این پست ریاست بود، ۱۳ رای کسب کرد و به عنوان رئیس جدید هیات قایقرانی گیلان انتخاب شد. 

انتظار بیشتر درخشش رشته قایقرانی در گیلان 

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان نیز در پایان انتخابات ریاست هیات قایقرانی گیلان اظهار داشت: انتظار درخشش بیشتر این رشته ورزشی زیبا را در گیلان داریم چون این استان یکی از قطب‌های برتر قایقرانی در کشور است.

جهانبخش آرمان افزود: هیات جدید باید با ایجاد همدلی، وحدت و انسجام باعث پیشرفت بیشتر این رشته ورزشی مفرح شود و به عنوان یک موتور محرکه در همه شهرستانهای استان بدرخشد تا شاهد درخشش بیشتر ورزشکاران این رشته در کشور باشیم.

وی به پیگیری اهدای مسکن به المپین های قایقرانی گیلان توسط هیات جدید نیز اشاره و بیان کرد: قرار بود که به ورزشکاران گیلانی که سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده بودند، یک واحد مسکونی اهدا شود که یک قایقران گیلانی هنوز موفق به دریافت این سهمیه نشده و در این خصوص باید هیات قایقرانی پیگیری های لازم را انجام دهد.

قایقرانی محل سیاسی کاری نیست

همچنین عضو هیات رئیسه فدراسیون قایقرانی نیز در ادامه این انتخابات اظهار داشت: قایقرانی جای کارهای سیاسی نیست و از هیات جدید انتطار داریم که بر خلاف هیات گذشته، فقط ورزش را دنبال کنند و این هیات را با کارهای سیاسی دخالت ندهند.

احمد دنیامالی افزود: به طور حتم برای پیشرفت در ره بخشی باید برنامه مدونی داشت که در این مورد نیز هیات جدید قایقرانی گیلان باید یک برنامه چند ساله را برای خود درنظر بگیرد تا بر اساس همان برنامه ، کار و حرکت کند تا به اهداف موردنظر خود دست یابد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: از سوی دیگر اتنظار توسعه قایقرانی را در همه شهرهای گیلان داریم چون هم اینک این رشته فقط در چند شهرستان فعالیت دارد و انتظار داریم که هیات جدید در این خصوص گام‌های اساسی بردارد تا شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون قایقرانی در تمامی شهرهای گیلان باشیم.

عضو هیات رئییسه فدراسیون قایرانی بیان کرد: گرچه در گذشته اقداماتی انجام شده اما این کافی نیست و باید این رشته در سراسر گیلان فعال باشد چون استعدادهای مناسبی در این استان در رشته قایقرانی وجود دارد که هم اینک بندرانزلی در کشور یک قطب محسوب می‌شود اما این امر باید در همه شهرهای گیلان گسترش یابد.

دنیامالی خاطرنشان کرد: قایقرانی از رشته های مختلفی تشکیل شده و باید همه این رشته ها در گیلان فعال شوند و انتظار توسعه رشته های روئینگ و اسلالوم را داریم و از سوی دیگر هیات جدید قایقرانی گیلان باید اقدامات اساسی در توسعه این رشته در بخش همگانی داشته باشد چون تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم، علاقمند به قایقرانی هستند.

در انتخابات ریاست هیات قایقرانی استان گیلان که با حضور اعضای مجمع این هیات برگزار شد، خسرو ابراهیبمی نایب رئیس فدراسیون ، احمد دنیامالی عضو هیات رئیسه فدراسیون و مسئولان اداره ورزش و جوانان استان گیلان حضور داشتند.