تهران – ایرنا- استاندار گیلان گفت که در دولت گذشته، اقدامی برای نجات ‌و علاج‌بخشی تالاب انزلی نشد و تمام کارها روی هم انباشته شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «اسدالله عباسی» روز سه‌شنبه در حاشیه نشست ساماندهی تالاب انزلی و رودخانه‌های زرجوب و گوهرروددشت به خبرنگاران گفت: با توجه به این‌که حجم کار به دلیل عدم توجه دولت گذشته به ساماندهی این رودخانه‌ها بالاست، دولت مردمی با دستور رئیس جمهور در سفر استانی به گیلان و با پیگیری‌های معاونت اجرایی اقدامات ارزندهای در این زمینه انجام داده و پیشرفت‌های خوبی داشتیم.

وی افزود: با توجه به توان و اعتباری که داشتیم از تمام ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرده‌ایم و اکنون مقدمات عملیاتی طرح‌ها آماده شده و بعضی طرح‌ها مانند زندان لاکان، شیرابه پسماند سراوان و بیمارستان‌ها و تصفیه‌خانه‌ها نیز اجرا شده‌اند.

استاندار گیلان با بیان این‌که تمام مجاری فاضلاب‌ها بسته شد و روند پیشگیری از رسوب در قسمت‌های مربوط به آبخیزداری به سمت تالاب انزلی آغاز می شود، تصریح کرد: امروز مشکل انباشت رسوب‌ها با برخی شرکت‌های دانش‌بنیان مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد طی هفته آینده جلسه‌ای با آنها در گیلان برگزار کنیم.