رشت – ایرنا- سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: طی خرداد ماه امسال در مجموع ۹.۳ میلیمتر در استان بارش ثبت شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۱ درصد کاهش را نشان می دهد.

شبنم هادی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین بارش ها طی خرداد ماه امسال نسبت به میانگین بلند مدت ۶۶ درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه به بیشترین دمای استان طی امروز سه شنبه نیز اشاره کرد و گفت که دمای استان در گرمترین ساعات روز جاری به ۳۶ درجه سانتیگراد در نقاطی همچون لوشان از توابع رودبار و آستانه اشرفیه خواهد رسید.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: پیش‌بینی می‌شود که حداکثر دما در رشت نیز امروز به ۳۴ درجه سانتیگراد برسد؛ ضمن اینکه در سایر نقاط استان بیشترین دما طی روز جاری بین ۳۲ تا ۳۶ درجه سانتیگراد در نقاط مختلف  مورد انتظار خواهد بود.

وی گفت: تا چهارشنبه هفته جاری با گسترش هوای گرم از سمت عرض های جنوبی افزایش دما و احتمال گردو خاک رقیق در منطقه وجود دارد اما در همین حال ممکن است رگبارهای پراکند و احتمال رعد و برق بویژه طی ساعات بعدظهر و عصر در ارتفاعات را شاهد باشیم.

هادی نژاد افزود: از پنجشنبه روند کاهش نسبی دما تا اوایل هفته آینده نیز مورزد انتظار است.