رشت – ایرنا – استاندار گیلان گفت: مزیت‌های کشاورزی گیلان، شناسایی و از سرمایه‌گذاران صنایع بسته‌بندی و تبدیلی، حمایت شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی روز پنجشنبه پس از بازدید از روند ساخت و تکمیل شهرک گلخانه‌ای دیسام شهرستان سیاهکل به راه اندازی این شهرک گلخانه ای در ۸۹  هکتار و تولید محصولات مهمی که در بازار به‌ویژه بازار کشورهای منطقه تقاضا دارند، اشاره کرد و افزود: زیرساخت‌ها در این مجموعه در حال فراهم شدن است و با تکمیل آنها برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه مزیت های کشاورزی در گیلان را شناسایی کرده ایم، ارتقاء بهره وری، ایجاد زنجیره ارزش از تولید تا بسته بندی و نیز حمایت از توسعه صنایع تبدیلی را از مواردی عنوان کرد که دارای اهمیت است و سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها، با ارائه تسهیلات مختلف از جمله سرمایه در گردش حمایت می شوند.

استاندار گیلان، شهرک گلخانه‌ای دیسام سیاهکل را یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های گلخانه‌ای استان عنوان و خاطرنشان کرد: نمونه دیگری از این شهرک در بندرانزلی وجود دارد البته در نقاط دیگری، عرصه‌هایی شناسایی شده و در تلاش هستیم بر اساس برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم، فعالیتها به صورت جهادی استمرار داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان ، به راه اندازی راه آهن گیلان و همچنین فعالیت های انجام شده برای توسعه بندرآستارا اشاره و ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این شهرک گلخانه ای، محصولات با کیفیت کشاورزی در گیلان و ایران اسلامی تولید و به نقاط مختلف عرضه شود.

حمایت از تولیدکنندگان و واردکنندگان خوراک دام 

استاندار گیلان همچنین از یک شرکت بزرگ تولیدی و زنجیره‌های تولید و توزیع مرغ گوشتی کشور در پیربازار رشت بازدید کرد و به فرآیند زنجیره تولید تا توزیع در این مجموعه بزرگ اشاره و با یادآوری برگزاری نشست هایی در ارتباط با تنظیم بازار گفت: پیش از این، نگرانی هایی در خصوص تأمین دان مرغ و نیز در مورد مسائل جوجه‌کشی وجود داشت که برای این موارد، تصمیم‌گیری‌هایی شده است.

عباسی، به فعالیت حدود سه هزار و ۸۰۰ تا چهار هزار پرسنلی که در زنجیره‌های مختلف در این مجموعه در حال فعالیت هستند، اشاره و خاطرنشان کرد: جوجه‌ریزی در این مجموعه در حال انجام است و نسبت به سال گذشته شرایط بهتری دارد و در آینده هم به اندازه کافی، مرغ تولید و توزیع می‌شود و هیچ نگرانی وجود ندارد.

استاندار گیلان با تصریح اینکه عده‌ای می‌خواهند در فرآیند تولید اختلال ایجاد کنند، اشاره و اظهار کرد: پیشتر گزارشی از معدوم سازی جوجه ها ارائه شده بود که با تشکیل جلسه‌ای مرتبط و بررسی‌های صورت‌گرفته، تأکید شد که نباید اجازه داده شود در فرآیند تولید، اختلالی ایجاد گردد و از مردم می خواهیم به شایعاتی که در این زمینه منتشر می شود، توجهی نکنند.

عباسی، سیاست‌های حمایتی دولت مردمی سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و گفت: با پرداخت سرمایه در گردش به تولیدکنندگان، واردکنندگان خوراک دام و کسانی که مشکلاتی در حوزه های بانکی دارند، پشتیبانی‌های لازم صورت می‌گیرد تا با تکمیل زنجیره ارزش، بالابردن بهره وری و کاهش هزینه ها شاهد رونق تولید باشیم.

۲۱ تا ۲۷ خرداد به نام هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.