ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از نفوذ یامانه بارشی و سرد به استان خبر داد و گفت: بارندگی، وزش باد و کاهش متوسط دمای پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس از جمله پدیده های جوی مورد انتظار طی فردا تا جمعه است.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه آسمان گیلان امروز کمی تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد است، اظهار کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای استان به ترتیب مربوط به اسب وونی با صفر درجه سلسیوس و صومعه سرا با ۱۱.۵ درجه سلسیوس است.

وی از نفوذ یامانه بارشی و سرد به استان خبر داد و افزود: براساس نقشه های هواشناسی گذر یک سامانه کم فشار مدیترانه ای و نفوذ یک سامانه پرفشار سرد را طی روزهای چهارشنبه تا جمعه در استان گیلان شاهد هستیم که سبب بارش باران در جلگه و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی گیلان بارندگی، وزش باد و کاهش متوسط دمای پنج تا ۱۰ درجه سلسیوس را از جمله پدیده های جوی مورد انتظار دانست و تصریح کرد: شرایط جوی استان به تدریج از عصر چهارشنبه بارانی می شود که از اواخر وقت چهارشنبه، بارش در ارتفاعات به برف تبدیل خواهد شد.

دادرس عنوان کرد: شدت بارش ها(باران و برف) با نفوذ سامانه پرفشار از عصر پنجشنبه زیاد خواهد شد که بیشترین مقادیر بارندگی مربوط به سواحل مرکزی و شرقی استان می باشد. به سبب کاهش دما، شرایط برای بارش برف در ارتفاعات و دامنه های پایین تر هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه از اواخر وقت پنجشنبه تا جمعه، شرایط برای بارش مخلوط باران و برف و احتمال بارش خفیف برف در برخی مناطق همجوار کوهستان و غیر ساحلی نیز وجود دارد، گفت: دریا نیز به تدریج از ظهر پنجشنبه تا جمعه طوفانی خواهد بود.

انتهای پیام