رشت _ ایرنا_ استاندار گیلان با اشاره به نگرانی دشمن از سرود سلام فرمانده گفت: امروز دشمن وارد حوزه شناختی شده و به دنبال تغییر هویتی ملت ایران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله عباسی روز یکشنبه به مناسبت روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه در همایش تجلیل از خیرین، خادمین، امناء و ائمه جماعات برتر بقاع مبرکه گیلان در بقعه فاطمه اخری (س) افزود: دشمنان برای کمرنگ کردن سلام فرمانده تلاش می کنند اما این سرود هر روز پرآوازه‌تر می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به تمرکز دشمن بر حمله فرهنگی اشاره کرد و گفت: امروز حمله دشمن نظامی نیست، زیرا حمله دشمن شناختی است و در این ارتباط روح و جان جوانان ما را هدف قرار داده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نفس و زندگی ما از ائمه معصومین است، اظهار داشت: توسل به ائمه معصومین با خلوص نیت منحر به نتیجه می شود. 

استاندار گیلان سادگی و تواضع را از ویژگی های پیامبر (ص) و ائمه معصومین عنوان کرد و افزود: در فضاهای یقاع متبرکه و امام زادگان سادگی باید مورد توجه باشد.

عباسی اظهار داشت: فضای متبرکه و امام زادگان باید توسعه یابد ضمن اینکه کارهای فرهنگی برای جذب کودکان، جوانان و نوجوانان به همراه خانواده ها در این اماکن متبرکه ایجاد شود.

پنجم ذی القعده روز ملی تکریم و بزرگداشت امام زادگان و بقاع متبرکه نام گرفته است، استان گیلان دارای افزون بر ۹۴۰ بقعه متبرکه است. به مناسبت این روز ۶۷ نفر از خادمین، ائمه جماعات و مدیران مراکز افق و هیات امنای نمونه بقاع متبرکه استان گیلان در همایشی از سوی اوقاف و امور خیریه در بقعه فاطمه اخری( س) رشت تجلیل شدند.