آستارا – ایرنا – ماموران آتش‌نشانی آستارا آتش‌سوزی ۲ کارگاه آلومینیوم‌سازی را مهار و نیروهای هنگ مرزی این شهرستان ۱۴ تن چوب جنگلی قاچاق و فاقد مجوز حمل را کشف کردند.

مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی کارگاه های آلومینیوم سازی، ظهر امروز در قنبرمحله روی داد و خسارت جانی نداشت اما بخشی از اجناس آنها طعمه حریق شد.

بابک لفط جویی افزود: صاحب یکی از کارگاه ها به جای نفت در بخاری بنزین ریخته و باعث ایجاد حریق و سرایت آن به مغازه مجاور شده بود و ۶ آتش نشان با ۲ خودرو آتش نشانی و مشارکت شهروندان، شعله ها را مهار کردند.

وی گفت: بیمه واحدهای تجاری و مسکونی و رعایت نکات ایمنی ضروری است و آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آستارا با ۱۷ نیروی انسانی، ۶ خودروی سنگین، نیمه سنگین، امداد و ۲ تانکر آب رسان فعالیت می کند.

کشف ۱۴ تن چوب آلات قاچاق

فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: مرزبانان این شهرستان امروز ۱۴ تن چوب‌ آلات جنگلی قاچاق و فاقد مجوز حمل را از یک دستگاه کامیون در روستای مرزی آقچای کشف و راننده آن را به دادگاه معرفی کردند.

سرهنگ نوذر مرادی افزود: ارزش چوب آلات ۶۳۰ میلیون ریال بود و به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا تحویل داده شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز آبی دارد.