آستارا – ایرنا – امام جمعه بندر مرزی آستارا گفت: امام خمینی (ره) احیاکننده و مجدد اسلام در قرن معاصر بود و با نهضت و انقلاب خویش، اندیشه آزادیخواهی مبتنی بر دین را به جهان صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی آئین های سالگرد ارتحال امام امت، یادواره شهدای شهرستان و اربعین حسینی در فرمانداری آستارا تصریح کرد: همه شخصیت هایی که بعد از انقلاب اسلامی تحت تاثیر امام امت قرار گرفته و مبلغ و منادی دین شده اند، مدیون امام راحل هستند و اقتدار ایران و توان رزمی و دفاعی کشور نیز مدیون آن بزرگوار است.

وی امام امت را سرچشمه نهضت اسلامی معرفی کرد و افزود: هر چند نمی توان در شان و منزلت او برنامه ای تدارک دید، اما همه وظیفه داریم با حضور منسجم در آئین های گرامیداشت یاد او، ادای دین کنیم.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه آستارا در این جلسه از برنامه ریزی برای اعزام یکصد نفر از شهروندان به زیارت مرقد امام راحل به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی آن حضرت خبر داد و به همین مناسبت، همکاری دستگاه های اداری را برای فضاسازی شهری خواستار شد.

عنایت رضایی پور فرماندار آستارا نیز در این جلسه، یادواره شهدای شهرستان در ۱۲ خرداد بعد از نماز مغرب و عشاء را آئینی مهم قلمداد کرد و از مسئولان خواست، مقدمات و زمینه های برگزاری باشکوه آن را فراهم کنند.

وی همچنین با اشاره به موقعیت مرزی آستارا و ورود زائران اربعین حسینی از منطقه قفقاز به آستارا، گفت: امسال به علت تسهیل شرایط کرونایی شاهد ورود زائران اربعین حسینی از جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز خواهیم بود و باید حضور، اسکان و هدایت آنها به طور دقیق مدیریت شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، مرز جمهوری آذربایجان و همسایگی استان اردبیل واقع شده است.