رشت – ایرنا – تیم فوتبال ملوان بندر انزلی که پیش بینی می‌شد قبل از پایان فصل صعود خود را به لیگ برتر مسجل کند، در ادامه مسابقات لیگ دسته اول کشور، امروز یکشنبه مغلوب تیم استقلال ملاثانی شد تا صعودش پیچیده تر شود.

به گزارش ایرنا، تیمهای فوتبال ملوان و استقلال ملاثانی عصر یکشنبه در هفته سی و یکم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور در ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران انزلی و در حضور حدود پنج هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که در نهایت استقلال ملاثانی با نتیجه ۲ بر یک ملوان را شکست داد.

در نیمه اول این بازی، ملوان بر بازی تسلط کاملی داشت و حملات زیادی را نیز انجام داد اما نتوانست از حملات گسترده خود نتیجه مطلوبی را کسب کند و در نقطه مقابل، استقلال ملاثانی با یک سیستم تدافعی، چشم به ضد حملات دوخته بود و همچنین با خطاهای متعدد سعی در ایجاد تاخیر در روند بازی را داشت.

در دقیقه ۴۴ و روی اولین خطر جدی تیم استقلال ملاثانی، دروازه تیم ملوان به دلیل لیز خوردن دروازبان این تیم باز شد و ضربه مصطفی کیانی به گل تبدیل شد تا استقلال ملاثانی نیمه اول را با پیروزی به رختکن برود.  

ملوانان نیمه دوم را هجومی آغاز کردند و با حمایت طرفدارانش حملات زیادی را روی دروازه استقلال ملاثانی ایجاد کردند تا اینکه در دقیقه ۵۷ این تیم صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که محمدصادق بارانی با یک ضربه زیبا این ضربه را به گل تبدیل کرد تا بازی با نتیجه مساوی یک بر یک ادامه یابد.

پس از به ثمر رسیدن گل مساوی، ملوان همچنان تیم برتر میدان بود اما در دقیقه ۸۴ تیم استقلال ملاثانی روی یک ضد حمله و با توجه به جاماندن خط دفاعی ملوان به گل دوم خود دست یافت و سجاد تمیمی موفق شد گل برتری استقلال ملاثانی را در این دیدار به ثمر برساند تا در نهایت این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود استقلال ملاثانی خاتمه یابد.

قضاوت این دیدار را، کوپال ناظمی با کمکهای حسن انتظاری و محسن حکیم برعهده داشتند که در جریان این دیدار، مهدی صمدایی، رضا احمدیان و امین کعبی از استقلال ملاثانی و سجاد بازگیر از تیم ملوان بندرانزلی کارت زرد دریافت کردند، میلاد شعبانلو بازیکن ملوان نیز در دقیقه ۶۴ به دلیل دریافت کات قرمز از زمین بازی اخراج شد.

تیم فوتبال ملوان در این دیدار با ترکیب رضا حیدری، سعید کریمی، محسن انبساطی، سجاد بازگیر، حمید کاظمی، محمدصادق بارانی، میلاد شعبانلو، مهدی مومنی، سبحان پسندیده (دقیقه ۷۶ پدرام قاضی پور)، محمدرضا پورمحمد (دقیقه ۷۶ پوریا غلامی)، سعید فارغ و با سرمربیگری مازیار زارع مقابل استقلال ملاثانی قرار گرفت.

همچنین تیم استقلال ملاثانی با ترکیب اسد عبادی، امین کعبی، محمدامین سعیداوی، سجاد تمیمی، رضا جباری، سجاد تقوی، مهدی صمدایی، محمد احمدی، رضا احمدیان، سجاد عبدویی، مصطفی کیانی و با سرمربیگری ابراهیم اشکش رو در روی ملوان قرار گرفت.

با توجه به نتایج سایر دیدارها و تا پایان هفته سی و یکم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم ملوان با کسب ۶۲ امتیاز همچنان در رتبه دوم جدول رده بندی قرار گرفت و استقلال ملاثانی نیز با کسب ۳۹ امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار دارد.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می‌کنند که ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند که در نهایت ۲ تیم برتر این مسابقات به لیگ برتر صعود می کنند.   

* حاشیه های بازی ملوان و استقلال ملاثانی*

با توجه به اینکه حضور تماشاگر در رقابتهای فوتبال بلامانع اعلام شد، طرفداران ملوان در دیدار برابر استقلال ملاثانی، سکوهای ورزشگاه را پر کردند و تا پایان بازی نیز به تشویق تیم خود پرداختند.

بهنام تشکر یکی از بازیکنان معروف و طنزپرداز کشور که اصالت گیلانی دارد، یکی از مهمانان ویژه بازی تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و استقلال ملاثانی بود.

تیم استقلال ملاثانی در دیدار برابر ملوان از همان ابتدا وقت کشی را در دستور کار خود داشت و بارها بازیکنان این تیم بی دلیل به روی زمین افتادند که در این بین، سهم اسد عبادی دروازبان این تیم بیش از سایر بازیکنان بود و وی بارها به دلیل آسیب دیدگی، در بازی وقفه ایجاد کرد.

همچنین کادر فنی و نیمکت نشینان استقلال ملاثانی بارها به هر تصمیم داور اعتراض داشتند که به همین دلیل کوپال ناظمی داور این دیدار چند بار نیمکت نشینان این تیم را با کارت زرد مواجه کرد.

تعلل و وقت کشی های زیاد بازیکنان تیم استقلال ملاثانی، اعتراض بازیکنان و کادر فنی ملوان را به همراه داشت و همچنین تماشاگران نیز بارها به تمارض بازیکنان استقلال ملاثانی به دلیل آسیب دیدگی واکنش نشان دادند و در پایان بازی نیز به شدت به این امر اعتراض کردند.