آستارا – ایرنا – مدیر کل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: علما برای جهاد تبیین باید پیشگام شوند و موقعیت آستارا شرایط لازم برای جهاد تبیین در یک بستر فرامرزی را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سعید مهدوی روز سه شنبه در آئین معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: روحانیون شیعه و سنی فعال در آستارا با وحدت و همدلی باید از ظرفیت ویژه شهرستان در راستای اشاعه اسلام ناب محمدی(ص) استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در سازمان تبلیغات اسلامی وظایف خطیر و سنگینی بر عهده‌ داریم و باید به نحو شایسته به وظایف محوله عمل کرده و با اشاعه اسلام ناب، توطئه ‌های دشمنان را خنثی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها توسط دولت، بیان کرد: مسئولان و مردم در راستای اجرای این طرح همراه دولت باشند تا شاهد نتایج آن باشیم و دشمنان تلاش دارند در شرایط کنونی با بهره‌ گیری از رسانه ها به کشور ما آسیب وارد کنند و روحانیون از تبیین طرح اقتصادی دولت نباید غافل شوند.

وی ادامه داد: برای حفظ استقلال جغرافیایی کشورمان هشت هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کردیم و باید به جایی از اقتدار اقتصادی برسیم که دشمنان نتوانند از نقطه ضعف اقتصادی علیه ما استفاده کنند و دولت سیزدهم نیز با اجرای این طرح به دنبال این امر است.

امام جمعه آستارا هم گفت: این شهرستان از نعمت روحانیون تشیع و تسنن بهره مند است و با وحدت و همدلی که بین روحانیون شیعه و سنی در آستارا وجود دارد باید در راستای ترویج و اشاعه اسلام ناب محمدی بهره ببریم.

حجت الاسلام باقری ارومی اظهار کرد: باید فعالیت های قرآنی در شهرستان آستارا رونق پیدا کند و علما از کیفیت بخشی به کلاس های روخوانی و تفسیر قرآن در مساجد و کانون ها نباید غافل شوند.

عنایت رضایی پور فرماندار آستارا نیز با اشاره به وظایف تبلیغات اسلامی افزود: این سازمان وظایف سنگین و خطیری دارد و یکی از وظایف اصلی آن در شرایط کنونی جهاد تبیین است و حمایت و تقویت از اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی ضروری است.

در این آئین از زحمات ۲ ساله حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی در این شهرستان تقدیر و حسینعلی رضا زاده به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا معرفی شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۱۷ درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل می دهند.