ایسنا/گیلان معاون استاندار گیلان، با تاکید بر اینکه مردم در این مسیر حرف اول را می‌زنند، افزود: همه دغدغه ما آسایش مردم است زیرا مردم بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام ما هستند و از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در تنگنای دشمن بودیم و انواع تهاجمات را داشتیم اما مردم تحمل کردند.

حسین مصطفی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در مراسم معارفه فرماندار شهرستان بندرانزلی، اظهار کرد: هدف دولت سیزدهم کم کردن آلام و کاستن مشکلات اقتصادی مردم است و امیدواریم در سال پیش‌رو شاهد حل این مشکلات و معضلات معیشتی مردم باشیم.

وی با بیان اینکه همه مسئولین امر که در گوشه و کنار این کشور عهده‌دار مسئولیت هستند باید تلاش کنند تا همراه رئیس‌جمهور محترم باشند، افزود: باید بتوانیم دغدغه‌ رئیس‌جمهور که رفع مشکلات مردم است را اجرایی کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تصریح کرد: ما یک مشکل اساسی در کشور داشتیم که کنترل و مدیریت کرونا و موضوع واکسیناسیون بود که به عنوان دغدغه اصلی مردم مطرح می‌شد و مردم پیگیر بودند و یک عده بحث واکسیناسیون و کنترل بیماری را به موضوعات سیاسی ربط می‌دادند.

وی افزود: با پیگیری دولت سیزدهم در کمترین زمان این مشکل حل شد و آرامش و دلگرمی که مردم به دنبال آن بودند و در رسانه‌ها و کوچه و بازار می‌دیدیم و می‌شنیدیم که مردم کشورهای پیشرو را مثال می‌زدند امروز ما نیز جزو کشورهای پیشرو در واکسیناسیون و کنترل کرونا هستیم که این به عنوان شعار و هدف اولیه توسط دولت مطرح شد و امروز در این نقطه قرار داریم.

مصطفی‌پور با اشاره به گشایش‌های بین‌المللی در دولت سیزدهم، گفت: جهت حل مشکلات و قفل‌هایی که پیش‌رو بود به یاری خدای متعال رسیدیم که با پیگیری خالصانه و توکل بر خدای متعال بود امیدواریم این رویه ادامه پیدا کند و ما هر روز شاهد گشایش‌های جدیدی باشیم.

معاون استاندار گیلان با تاکید بر اینکه مردم در این مسیر حرف اول را می‌زنند، افزود: همه دغدغه ما آسایش مردم است زیرا مردم بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام ما هستند و از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز در تنگنای دشمن بودیم و انواع تهاجمات را داشتیم اما مردم تحمل کردند.

وی با بیان اینکه مردم ما حق مطلب را ادا کردند، تصریح کرد: بسیاری از تحلیلگران جهانی امروز تعجب می‌کند که چطور یک ملت ۴۳ سال تحت شدیدترین تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف توانسته دوام بیاورد و همه اینها به خاطر این است که نیروی مردمی داریم و مردم ما به انقلابی که ۴۳ سال پیش انجام دادند وفادارند و پای انقلاب و نظام اسلامی خون هزاران شهید ریخته و زحمت کشیدند.

مصطفی پور ادامه داد: علی‌رغم همه جوسازی‌ها و تبلیغات، مردم پای کار هستند و تکلیف مردم و مسئولان روشن است و همه باید پای کار باشیم و هیچ فرصتی را نباید از دست بدهیم زیرا فرصتی که در دست ماست متعلق به مردم است. همانطور که رئیس‌جمهور پای کار است؛ اگر مدیران از سطح خرد تا کلان پای کار نبوده و مجری برنامه‌ها و طرح‌های دولتی نباشند و اعتقاد راسخ به برنامه‌های دولت نداشته باشند این برنامه‌ها عقیم می‌ماند و اجرایی نمی‌شود.

معاون استاندار گیلان تاکید کرد: وظایف همه مسئولان خطیر و حساس است و ما به آینده کشور امید داریم اگر توفیقاتی در کشور داشتیم با استفاده از ظرفیت مردم بود؛ امروز هم اگر بخواهیم اثرگذار باشیم باید مردم را پای کار بیاوریم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

شعار «می‌شود» و «می‌توانیم» را در شهرستان نهادینه کنیم

محمد پورخوش سعادت، سرپرست فرماندار شهرستان بندرانزلی نیز، با بیان اینکه در دهه چهلم زندگی هستم و ۱۷ سال سابقه کاری در وزارت صمت و اقتصاد دارم، اظهار کرد: به طور خاص در حوزه دیپلماسی در خدمت شهرستان انزلی خواهم بود.

وی با بیان اینکه دولت در شرایطی امور را به دست گرفت که دائم می‌گفتند نمی شود و نمی‌توانیم، افزود: این دولت با این امید که می‌شود و می‌توانیم پای کار آمد و ما باید شعار «می‌شود» و «می‌توانیم» را در شهرستان نهادینه کنیم.

پورخوش سعادت تصریح کرد: بالا بردن سرمایه اجتماعی و انسجام اجتماعی توسط مسئولان و با عملکرد آنها صورت خواهد گرفت و اگر مسئولان بی‌منت، جهادی و تمام وقت پای کار باشند می‌توان بسیاری از کارها را به سرانجام رساند.

سرپرست فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: انزلی یکی از شهرهایی است که می‌تواند پیشران توسعه و پیشرفت استان گیلان باشد و شاخص‌های توسعه را در آینده به واسطه موقعیت استراتژیک و اقتصادی که دارد برای گیلان فراهم کند.

پورخوش سعادت تصریح کرد: برای ارتقای شاخص‌های توسعه همه مسئولان شهرستان باید به صورت دقیق و منظم کارها را پایش کنند و کمک کنیم تا این مسئله در این شهر انجام شود و این منوط به مطالبه‌گری مردم و همه اهالی شهرستان است.

به گزارش ایسنا، در آیین معارفه فرماندار شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و کشتیرانی گیلان در انزلی برگزار شد، محمد پورخوش سعادت به عنوان فرماندار این شهرستان معرفی و از زحمات امیر جانبازی که سرپرستی فرمانداری انزلی را به عهده داشت تقدیر شد.

انتهای پیام