رشت-ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان املش بر پذیرفتن انتقاد سازنده درکنار ارایه راهکار تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مختار رضایی عصر روز چهارشنبه درنشستی خبری افزود:خبرنگاران زبان گویای مردم هستند، انتقادشان اگر سازنده وهمراه با ارائه راهکار باشد، قطعا پذیرفتنی است.

سرپرست فرمانداری شهرستان املش با اشاره به اینکه بعضی افراد انتقادپذیر نیستند، افزود: اگر در این شهرستان مدیر دستگاهی پاسخگو به خبرنگار نیست به من اطلاع دهید تا او را با شما هماهنگ کنم.

رضایی گفت: همه دولت ها تلاش کرده اند، اما دولت دکتر رئیسی، چون دولتی جهادی است بنابراین باید اهداف و سیاستهای رییس جمهور دنبال شود تا کشور درجهت رشد، پیشرفت و بالندگی قرار گیرد.

 وی در پاسخ به دغدغه های خبرنگاران درمورد مشکلات شهرستان املش درحوزه های مختلف گفت: یکی از معضلات شهرستان، مسیر املش به شلمان است که ۲ مرحله آن یکی ۷۵ درصد ،یکی ۶۰ درصد پیشرفت و مرحله سوم در بخش زیرسازی است.

رضایی درمورد علت تأخیر درانتخاب شهردار از سوی شورای شهر املش نیز گفت: باید شوراها فردی رابه عنوان شهردار انتخاب کند که پاکدست بوده تا دچار دردسر نشده و پاسخ استعلامات مثبت باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان املش درمورد پایش تصویری سطح شهر املش نیز گفت: در این مورد کم کاری صورت گرفته است؛ انشاالله درآینده نزدیک این مشکل نیز در شهر املش مرتفع خواهد شد.

رضایی با توجه به نزدیک شدن به ایام سال نو و ورود مسافران به شهرستان املش گفت: به بانکها گفته ایم در مورد تزریق پول به خودپردازها درساعات مختلف شبانه روز اقدام کنند و این پیگیری ها در روزهای آینده بیشتر خواهد شد؛ در مورد نانوایی ها نیز کشیک هایی تعریف شده تا ساعاتی از شب نیز باز بوده تا مردم نان مصرفی خودرا تأمین کنند.

وی درمورد بازار سنتی املش که روزهای سه شنبه هر هفته برگزار می شود، گفت: باید جایگاه بازار درجای دیگری از شهر برده شود و جایگاه جدیدی تعریف شده اما یک دفعه نمی شود این بازار سنتی را تغییر داد بلکه به صورت تدریجی این کارباید صورت گیرد.

رضایی درمورد تکلیف زمین ها و سوله هایی که افرادی درشهرک های صنعتی خریداری کرده ولی بلاتکلیف هستند، گفت: هرچه سریعتر باید تکلیف آنها مشخص شود؛ اگر بنای بر ساخت دارند اقدام کنند وگرنه به دیگران باید واگذار شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان املش درمورد پلهای درحال ساخت کشاورز رانکوه و کیازنیک املش گفت: پل کشاورز نه و نیم میلیارد تومان تعهد پیمانکاربوده که تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت دارد و با تزریق ۲ و نیم میلیارد تومانی که صورت گرفته، امیدواریم در فروردین ماه به بهره برداری برسد.

وی افزود: ولی پل کیازنیک املش ۸ و نیم میلیارد تومان تعهد پیمانکاربوده که ۴ میلیاردتومان به پیمانکار تزریق شده و ۵۱درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

شهرستان املش یکی ازشهرستانهای شمالی کشور است که با ۲ بخش مرکزی ورانکوه و با جمعیت ۴۴ هزار نفر با تولید ۳۲ درصد چای کشور، دومین تولید کننده فندوق کشور و در ۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.