رشت-ایرنا- عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حکمی ولی جهانی را بعنوان مدیرکل جدید آن وزارتخانه در استان گیلان منصوب کرد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا در حکم یادشده از ولی جهانی خواسته شده است با تکیه بر ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و دینی گیلان در اجرای راهبردهای کلان وزارتخانه مبنی بر”  تغییر، تحول، توسعه و فناوری و تحقق اهداف و ماموریت های تعیین شده اهتمام جدی داشته باشد.

حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی ،تاریخی و احیا،و حفظ بناهای تاریخی ،پایگاه ها و موزه ها ،فرهنگ سازی عمومی در جامعه در حوزه میراث فرهنگی از طریق معرفی ،ترویج و اشاعه ظرفیت های تمدنی ،تاریخی،فرهنگی،مذهبی و آئبنی- به کارگیری روش های نوین و خلاقانه مدیریتی در راستای مرجعیت یافتن گیلان در حوزه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی بخشی از ماموریت های تعیین شده در حکم ابلاغی وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی به ولی جهانی است.

همچنین در حکم صادر شده از سوی عزت الله ضرغامی به مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان بر تحول و دگرگونی شایسته در امر گردشگری و جذب توریسم با ایجاد ظرفیت های جدید گردشگری، مشارکت واقعی و موثر بخش خصوصی، تقویت بوم گردی ها، تورهای گردشگری، افزایش کمیت خدمات‌دهی هتل ها و رستوران های سنتی و بین راهی  و نظارت مستمر و کارآمد بر حوزه گردشگری تاکید شده است.

ولی جهانی در نوزدهم دیماه امسال بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان معرفی شده بود و امروز در حکمی از سوی عزت الله ضرغامی بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان معرفی شد.