رشت – ایرنا – رییس هیات کشتی گیلان گفت: کشتی‌گیران این استان با درخشش در مسابقات کشتی قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی، موفق به کسب ۲ مقام و مدال شدند.

امیر رضی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان این رقابتها که در تربیت‌حیدریه استان خراسان رضوی برگزار شد، کشتی گیران گیلانی یک مقام قهرمانی و  یک مقام نایب قهرمانی را تصاحب کردند.

وی افزود: در پایان این رقابتها، که در رشته آزاد برگزار شد، امیررضا معصومی کشتی‌گیر شایسته استان گیلان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم با برتری برابر تمامی حریفان خود موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلای این دوره از مسابقات شد.

وی ادامه داد: همچنین ابوالفضل رستم‌پور دیگر کشتی‌گیر شایسته این استان نیز که به دیدار نهایی وزن ۱۲۵ کیلوگرم راه یافته بود، در نهایت عنوان نایب قهرمانی را کسب و مدال نقره این دوره از رقابتها را در این وزن بر گردن آویخت تا مدال‌های طلا و نقره وزن ۱۲۵ کیلوگرم به گیلان تعلق گیرد.

رضی‌زاده اضافه کرد: با توجه به درخشش امیررضا معصومی و ابوالفضل رستم پور کشتی‌گیران شایسته استان گیلان، این ۲ گشتی گیر به اردوی تیم ملی جوانان ایران در رشته آزاد دعوت شدند.

رئیس هیات کشتی استان گیلان بیان کرد: در رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی، ۳۸۸ کشتی گیر در ۱۰ وزن در شهر تربت‌حیدریه خراسان رضوی با هم به رقابت پرداختند.