ایسنا/گیلان رئیس کل دادگستری گیلان، شیرابه پسماندها را معضلی برای زمین های کشاورزی و زراعی مردم برشمرد و تصریح کرد: آلودگی محصولات کشاورزی بهداشت و سلامت مردم را به خطر انداخته است.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم بخش کیاشهر که با محوریت ساخت و سازهای غیر مجاز و حفظ انفال، محیط زیست و مدیریت پسماند تشکیل شد، با اشاره به اینکه کار برای مردم یک ارزش و فضیلت است اظهار کرد: خدمت به مردم و حل مشکلات آنان می تواند وسیله تقرب و نزدیکی به پروردگار متعال باشد.

وی یکی از بزرگترین مشکلات بخش کیاشهر همچنین کل استان را مسئله پسماند دانست و افزود: اخیرا تفکیک زباله از مبدا به صورت جدی و فراگیر در این شهر به همت شهردار و مردم منطقه اجرا می شود که مستلزم نظارت دقیق و گسترده و کمک گرفتن از ظرفیت بخش خصوصی است.

رئیس کل دادگستری گیلان شیرابه پسماندها را معضلی برای زمین های کشاورزی و زراعی مردم برشمرد و تصریح کرد: آلودگی محصولات کشاورزی بهداشت و سلامت مردم را به خطر انداخته است.

حجت الاسلام خلیلی به تمامی افراد سودجویی که با ساخت و سازهای غیر مجاز قانون را زیر پا گذاشته و اراضی کشاورزی را نابود کرده و مبالغ هنگفتی را به دست می آورند هشدار داد: دستگاه قضایی با جدیت و قاطعیت با متخلفان برخورد قانونی نموده و بدون توجه به توصیه صاحبان مقام و قدرت در اجرای احکام قضایی سریعا اقدام می نماید.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز، درخصوص بازدید از مجتمع مسکونی این بخش که به صورت غیر قانونی ساخته شده است اظهار کرد: زمین این مجتمع، اراضی کشاورزی بوده که به صورت غیر قانونی تغییر کاربری داده شده و علی رغم تذکرات دستگاه قضایی و پلمب کردن ساختمان، سازنده با تمرد از قانون پلمی را شکسته و به ادامه ساخت و ساز مبادرت نمود.

وی با اشاره به اینکه رای تخریب این مجتمع صادر شده است و باید در اسرع وقت اجرایی شود تصریح کرد: خریداران واحدهای مجتمع می توانند از مسیر قانونی حقوق خود را مطالبه نمایند.

آقایی با تاکید بر اینکه کاربری این زمین، کشاورزی است خاطرشان کرد: پس از تخریب باید تمامی آثار ساخت و ساز مرتفع شده و زمین به وضعیت اولیه خود بازگردد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان یکی دیگر از مشکلات کیاشهر را مسئله پسماند و زباله این بخش عنوان کرد و گفت: طرح تفکیک زباله از مبدا با استفاده از ظرفیت مدیران محلی مانند دهیاران و اعضای شوراها در شهرهای کوچک آغاز شده و به زودی در کل استان اجرایی می گردد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورود شیرابه پسماند ها، برداشت شن و ماسه، تصرفات غیر قانونی و صید های بی رویه حیات پارک ملی بوجاق را به مخاطره انداخته و زیبایی آن را تحت الشعاع قرار داده است، افزود: تلاش دستگاه قضایی و مسئولان اجرایی استان، حائل زدایی و رفع مشکلات این منطقه است تا با مدیریت براساس قانون بتوان آسیب های وارده را کاهش داده و در جلب رضایت مردم این شهر گام برداریم.

انتهای پیام