رشت – ایرنا- نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه اجازه رها شدن بخش تولید را نخواهم داد، گفت: متولیان حوزه تولید، اشتغال و بانک‌ها همپا و همگام با سرمایه گذاران قدم بردارند.

به گزارش شامگاه یکشنبه خبرنگار ایرنا به نقل از  روابط عمومی استانداری گیلان، اسدالله عباسی عصر امروز (یکشنبه) پس از بازدید از تعدادی از واحدهای تولیدی در حال احداث و نیمه فعال در شهر صنعتی لوشان در جلسه فوق العاده تسهیل و رفع موانع تولید در این شهر صنعتی افزود: برای تسهیل در امور تولید و اشتغال باید جهادی و انقلابی و در میدان کار، تصمیم گیری کرد و این جلسه را به قید فوریت پس از بازدید سه روز پیش از شهر صنعتی لوشان، برگزار کرده ایم که بتوانیم موانع موجود را برطرف کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه توجه به ارتقاء صنعت و تولید برای ایجاد اشتغال پایدار از برنامه های راهبردی دولت سیزدهم است، گفت: بمنظور رونق تولید و تحقق اهداف یادشده، باید در میدان کار تصمیم‌گیری شود.

وی با یادآوری تأکیدات خود مبنی بر آنکه اجازه رها شدن بخش تولید را نخواهم داد و پای کار رونق تولید و اشتغال هستم، اظهار داشت: باید شعار راهبردی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب که مورد تاکید رئیس جمهوری نیز است را با تمام توان در استان گیلان تحقق ببخشیم.

وی ادامه داد: وضع موجود حوزه های اقتصادی و تولیدی در نقاط مختلف گیلان رضایت بخش نیست و باید امور هم در حوزه مدیریت و هم در حوزه تولید و سرمایه گذاری به افراد وارد به کار و دلسوز بسپاریم.

عباسی بر لزوم توجه به صنعت به عنوان یکی از مزیت های مهم رودبار برای ریشه کن کردن بیکاری در این شهرستان تأکید و خاطرنشان کرد: متولیان حوزه تولید، اشتغال و بانک‌ها همپا و همگام با سرمایه گذاران قدم بردارند و در صورت وجود مانع در امور، مراتب را جهت تسریع در کار، بدون فوت وقت به استانداری اطلاع دهند.

وی با اشاره به بازدید از یکی از واحدهای در حال احداث واقع در شهر صنعتی لوشان و وجود مشکل برق این شرکت، به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان دستور داد طی مدت کمتر از چهار ماه با همکاری فرمانداری رودبار و شرکت شهرک های صنعتی استان، مشکل برق این شرکت بمنظور تسریع در راه اندازی برطرف شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در خصوص رفع مشکل شرکت نیمه فعال ام‌دی‌اف و کارخانه آجر و سفال لوشان نیز گفت: شرکت تولید ام‌دی‌اف که ظرفیت اشتغال یک هزار نفر دارد اکنون با ۲۰ نیرو فعالیت می کند و کارخانه آجر و سفال لوشان با ۹۵ درصد پیشرفت کار آن‌هم با سرمایه گذاری بخش خصوصی هنوز به بهره برداری نرسیده که جای بسیار تاسف دارد.

 وی فرماندار رودبار، متولیان امر و بانک های عامل ارائه دهنده تسهیلات را مکلف به نهایت همکاری با سرمایه گذاران کرد به گونه ای که کارخانه آجر و سفال لوشان در عید نوروز بتواند با تجهیز نهایی، آغاز به کار و ایجاد اشتغال کند.

عباسی همچنین گفت: با رعایت همه موارد قانونی و نظارت دستگاه های متولی، با توجه به اهمیت سرمایه گذاری در گیلان، فضایی فراهم شود تا در مزایده ها ضمن اولویت به سرمایه گذاران بومی دارای اهلیت و نیز اخذ تعهد اشتغال، تسهیلات مناسب از محل رونق تولید دیگر منابع مالی که مورد تاکید دولت سیزدهم است، ارائه شود.

استاندار گیلان بیان داشت: قطار توسعه و پیشرفت گیلان با اهتمام ویژه و حمایت دولت که پای کار است، ارائه تسهیلات مناسب در کمترین زمان به سرمایه گذاران و نیز بهره مندی از تمام ظرفیت برای ایجاد اشتغال پایدار توسط صاحبان سرمایه، سرعت می گیرد و باید مردم شاهد شکوفایی اقتصاد این استان باشند.

اسدالله عباسی پنجشنبه گذشته (۱۲ اسفندماه) بعد از شرکت در جلسه شورای اداری با موضوع معارفه سرپرست فرمانداری رودبار، به صورت سرزده از مناطق مختلف این شهرستان از جمله شهر صنعتی لوشان بازدید و بدلیل بررسی سریع مشکلات موجود در این شهر صنعتی، جلسه فوق العاده تسهیل و رفع موانع تولید در شهر صنعتی لوشان را امروز یکشنبه برگزار کرد.

لوشان از توابع شهرستان رودبار است که در ۶۷ کیلومتری جنوب مرکز استان واقع شده است.