ایسنا/گیلان معاون عمرانی استاندار گیلان با اشاره به وزش باد گرم شدید در ۱۰ شهرستان، گفت: چهار میلیارد تومان در حوزه منازل مسکونی و پنج میلیارد تومان در حوزه تجهیزات و زیربنایی استان خسارت وارد شده است.

عباس صابر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وزش باد گرم شدید در گیلان روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته پدیده باد گرم را در غالب شهرستان های گیلان داشتیم.

وی شهرستان های رودسر، سیاهکل، لنگرود، رشت، لاهیجان، تالش، رضوانشهر، رودبار، خمام و بندرانزلی را درگیر پدیده باد گرم دانست و افزود: وزش باد گرم خسارت های زیادی را هم در حوزه زیربنایی و هم در حوزه منازل مسکونی به وجود آورده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، بیشترین خسارت در حوزه منازل مسکونی را در شهرستان های تالش، فومن و رودسر دانست و گفت: شاهد آسیب دیدم سربندی منازل و اماکن عمومی و افتادن درختان بودیم.

صابر، با اشاره به وقوع آتش سوزی در شهرستان های آستانه اشرفیه، لاهیجان، تالش، املش، رودبار و بندرانزلی، خاطرنشان کرد: حدود ۲۰ هکتار از حاشیه تالاب انزلی خسارت دید.

وی برآورد اولیه از خسارت های احتمالی پدیده باد گرم شدید در استان گیلان را ۹ میلیارد تومان دانست و یادآور شد: چهار میلیارد تومان در حوزه منازل مسکونی و پنج میلیارد تومان در حوزه تجهیزات و زیربنایی استان خسارت وارد شده است.

انتهای پیام