ایسنا/گیلان مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: سه پروژه انتقال و فوق توزیع در شهرستان مرزی و بندری آستارا فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

بهمن داراب‌زاده در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: در راستای پویش «هر هفته الف ب ایران» در سال‌جاری، فردا، دوم دی ماه به صورت ویدئو کنفرانسی و با حضور مقام عالی وزارت نیرو و استانداران سراسر کشور، شاهد افتتاح و بهره برداری همزمان از ۳ پروژه بزرگ ملی و زیربنایی شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در شهرستان آستارا با سرمایه گذاری ۷۴۲ میلیارد ریال خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شهرستان مرزی و بندری آستارا به علت داشتن مرز گمرکی، بندر تجاری و بازارچه مرزی از اهمیت استراتژیکی برخوردار است و توسعه این شهرستان می‌تواند بسیار مهم و ضروری باشد، افزود: با بهره برداری از این پروژه‌ها برای هفت نفر به صورت مستقیم و برای ۱۰۵ نفر به صورت غیرمستقیم در شهرستان آستارای استان گیلان اشتغالزایی به وجود خواهد آمد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان گفت: این پروژه‌ها با هدف برق‌رسانی پایدار و مطمئن و افزایش قابلیت اطمینان شبکه بخصوص در زمان پیک بار شبکه و سایر شرایط اضطراری افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

داراب‌زاده تصریح کرد: پروژه پست ۶۳.۲۰ کیلوولت مسکن مهر آستارا، پروژه توسعه پست ۲۳۰.۶۳ کیلوولت آستارا و پروژه خط کابلی ۶۳ کیلوولت دو مداره تغذیه کننده پست مسکن مهر آستارا از جمله پروژه‌هایی است که در راستای پویش هر هفته الف ب ایران در استان گیلان افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

انتهای پیام