ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با بیان اینکه خانواده معظم شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی جهادگران عرصه تبیین هستند، گفت: تبیین و بیان رخدادهای انقلاب اسلامی از زبان ایثارگران برای نسل جوان جذاب و اثرگذار خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در دیدار با اعضای مجمع ایثارگران و جانبازان شیمیایی استان گیلان که در سالن جلسات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان برگزار شد، با تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: ماه شعبان المعظم ماه پالایش روح و جان و تقرب انسان به خداوند متعال است.

وی با تبریک ولادت باسعادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، تصریح کرد: ماندگاری انقلاب اسلامی مرهون پاسداری خانواده معظم شهدا، جانبازان و پاسداران است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه خانواده معظم شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی جهادگران عرصه تبیین هستند، گفت: تبیین و بیان رخدادهای انقلاب اسلامی از زبان ایثارگران برای نسل جوان جذاب و اثرگذار خواهد بود.

حجت‌الاسلام اشجری با بیان اینکه نهال انقلاب اسلامی به برکت خون پاک شهدای گرانقدر و صبر و استقامت خانواده معظم شهدا و جانبازان به درخت تنومند امروز تبدیل شده است، اظهار کرد: همگان در هر کسوت و جایگاهی، عزت و اقتدار امروز ملت شریف ایران را مدیون گذشت و فداکاری ایثارگران هستند.

وی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران باید نسبت به ارزش‌های اسلامی و انقلابی در جامعه مطالبه‌گر باشند، تصریح کرد: با نقدهای دلسوزانه می‌توان نسبت به رفع نقایص اقدام کرد و در برابر فسادها و بی‌عدالتی‌ها ایستاد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به نقش پررنگ و اثرگذار ایثارگران در روشنگری و بصیرت جامعه، بیان کرد: بانگ «الله اکبر» فتنه‌گران در سال ۸۸ همانند بانگ «الله اکبر» قاتلان امام حسین(ع) در روز عاشورا بود لذا قدرت تشخیص و تمیز حق از باطل نیاز به بصیرت دارد.

حجت‌الاسلام اشجری با بیان اینکه با استقرار دولت جدید بارقه‌ای از امید در جامعه هویدا شده است، تاکید کرد: رفع مشکلات معیشتی، ایجاد اشتغال، حل مشکل پسماند و احیای رودخانه‌ها از جمله مطالبات مردم گیلان از دولت سیزدهم است.

وی به برکات طرح آزادسازی سواحل اشاره کرد و افزود: نباید از دو خطر احتمال افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی و افزایش تلفات جانی ناشی از غرق شدن به واسطه آزادسازی سواحل غفلت نمود.

حاج بهبود نصیری، دبیر مجمع ایثارگران و جانبازان شیمیایی استان گیلان نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبان، گفت: ایثار و از جان گذشتگی شهدا و صبر و بردباری خانواده معظم آنان و همچنین فداکاری و وفاداری جانبازان به تاسی از امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) است.

وی از رسانه‌ها خواست تا بیشتر از گذشته به مشکلات ایثارگران بپردازند و اظهار کرد: حل مشکلات عدیده خانواده خانواده معظم شهدا و جانبازان عزم جدی مسئولان را می‌طلبد.

این جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس، با اشاره به زیبایی و طبیعت سرسبز استان گیلان، تصریح کرد: متاسفانه عمده مشکلات اقتصادی مردم این استان زیر پوشش سبز و زیبایی ظاهری آن پنهان مانده است.

وی به مشکلات بیکاری جوانان اشاره کرد و افزود: سفر اخیر رئیس جمهور به گیلان فرصت مناسبی برای طرح و حل مشکلات و معضلات اقتصادی استان بود.

نصیری، با بیان اینکه اقدام دولت در آزادسازی سواحل قابل‌تقدیر است، تاکید کرد: باید از حریم مقدس استان گیلان که همواره به عنوان پایگاه اول بزرگان مذهب شیعه مطرح بوده، مراقبت و حراست کرد.

انتهای پیام