رشت – ایرنا – رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان از اجرای طرح ویژه نظارتی نوروزی و درج قیمت تولید بر روی کالا در استان خبر داد و گفت: این طرح در راستای تعدیل و واقعی کردن قیمت ها، حفظ ثبات بازار و شفاف سازی نظام قیمت گذاری با درج قیمت تولید اجرا می شود.

فرهاد دلق پوش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان این سازمان در کنار دستگاههای دیگر در راستای تعدیل و واقعی کردن قیمت ها؛ حفظ ثبات بازار و شفاف سازی نظام قیمت گذاری با درج قیمت تولید روی کالا در ایام نوروز بر بازار نظارت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نظارت ها متناسب با معیشت مردم و تنظیم بازار انجام می شود، گفت: توجه خاص به درج قیمت تولید کننده بر روی کالاهای مشمول تا پایان ماه مبارک رمضان۱۴۰۱ با بهره مندی از ظرفیت‌های اتاق اصناف و سایر نهادهای مربوطه در گشت های مشترک در دستور کار قرار دارد.

رییس سازمان صمت گیلان گفت: در این طرح دستگاههای نظارتی شامل تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، بسیج اصناف، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها به منظور انجام مطلوب همگام با سازمان صمت بر بازار نظارت می کنند.

دلق پوش از ثبت کشف تخلفات صنفی و تولیدی به صورت روزانه در سامانه “سیمبا” اشاره و تصریح کرد: در صورت مشاهده تخلفات صنفی و سوء استفاده از فضای نوروزی با اخلالگران نظم بازار به شدت برخورد خواهد شد.

وی بر ضرورت همراهی اصناف و کسبه در ایام مذکور تاکید کرد و اظهار داشت: رعایت حقوق مصرف کنندگان برای  تمامی واحدهای تولید کننده و توزیع کننده به منظور رعایت ضوابط سود مصوب در نظر گرفته شده الزامی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار داشت: مردم در صورت مشاهده تخلفاتی نظیر کم فروشی، عدم صدور فاکتور، گرانفروشی، عدم درج قیمت و ظن به قاچاق و احتکار می توانند موارد را به سامانه تلفنی و اینترنتی۱۲۴ برای رسیدگی و  برخورد قاطع با تخلفات احتمالی گزارش کنند.