آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا از توزیع ۶۰۰ بسته حمایتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ۱۱۰ بسته معیشتی تهیه شده از سوی خیران در بین خانوارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز دوشنبه در بازدید از توزیع بسته های حمایتی در مصلی آستارا اظهار کرد: بسته ها شامل حبوبات، روغن، ماکارونی و رب گوجه و هر کدام به ارزش یک میلیون ریال است و پیش از این، ۱۰ هزار بسته حمایتی با همکاری خیران، سپاه و ستاد نماز جمعه توزیع شده است.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم گفت: توزیع بسته ها طبق برنامه ریزی صورت می گیرد و سپاه و بسیج بر توزیع عادلانه بسته ها نظارت دارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا هم گفت: جمع آوری کمک های خیران در قالب نهضت تعاون و همیاری در مرکز افق نیکوکاری بقعه امام زادگان از اوایل سال آغاز شده و مردم، کمک های نقدی و غیر نقدی را به این مرکز تحویل می دهند.

جمشید مهدوی بیان کرد: امروز در قالب ششمین مرحله توزیع کمک های مردمی، ۱۰۰ بسته غذایی شامل برنج، روغن، گوشت، ماکارونی و حبوبات هر یک به ارزش سه میلیون به نیازمندان و خانوارهای آسیب دیده از کرونا توزیع شد و به ۱۰۰ خانوار نیازمند نیز گوشت قربانی داده شد.

وی ادامه داد: مردم متدین آستارا همواره در کارهای انسان دوستانه و کمک به همنوع پیشگام هستند و با وجود مشکلات اقتصادی، از ابتدای شیوع ویروس کرونا به کمک نیازمندان شتافته اند.

ویروس کرونا در همه کشورها خسارات مالی و جانی به جا گذاشته و در کشور ما علاوه بر مساعدت های دولت برای کاهش آلام آسیب دیدگان و نیازمندان، کمک های مردمی در قالب طرح های مواسات به آنها توزیع می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.