ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، محیط زیست، فرهنگ و فضای مجازی را از موضوع های اصلی استان عنوان کرد و گفت: تلاش ما این بود معضلات زیست محیطی به ویژه پسماند، آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود و تالاب انزلی تبدیل به گفتمان جامعه شود و این اتفاق افتاده است.

آیت الله رسول فلاحتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گیلان که با موضوع «بررسی اولویت های فرهنگی سال ۱۴۰۱» برگزار شد، با تاکید بر اینکه فرمایش رهبر معظم انقلاب فصل الخطاب است اظهار کرد: در دنیای معاصر چه کسی است که می تواند اینگونه جامع سخن بگوید.

وی به یکی از نکته های کلیدی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیاری از فعالیت ها جهاد نیست، اشاره کرد و افزود: جهاد زمانی است که یکی از اهداف دشمن را انسان هدف قرار دهد و خنثی کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن می خواهد ما را وارد جریانی کند که نمی خواهیم، تصریح کرد: جهاد تبیین باید با رویکرد هدف قرار دادن دشمن و تقویت ارزش ها در تمام عرصه ها شکل گیرد.

آیت الله فلاحتی به ایجاد شبهات توسط دشمن در معادلات جدید اشاره کرد و گفت: دشمن می خواهد ما را وادار به پاسخگویی کند البته باید به شبهات پاسخ داده شود ضمن اینکه ضرورت دارد به تبیین ارزش ها بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه از سبک زندگی اسلامی نباید غافل شویم، بیان کرد: امروز دشمن به دنبال تغییر گفتمان فرزندانمان است و براین اساس سبک زندگی در گفتمان ها پایین کشیده شده و حریم ها را رعایت نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان از تدوین طرح عفاف و حجاب توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان خبر داد و یادآور شد: طرح مذکور باید به تمام دستگاه های متولی ارائه داده شود و آن را برای مردم تبیین کنید.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه زیربنای همه اموری که در جامعه منجر به تعالی می شود فرهنگ است، خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی بزرگ ترین سامانه عرصه فرهنگ کشور و استان محسوب می شود.

وی محیط زیست، فرهنگ و فضای مجازی را از موضوع های اصلی گیلان برشمرد و اظهار کرد: تلاش ما این بود پسماند، آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهر رود و تالاب انزلی تبدیل به گفتمان جامعه شود و این اتفاق افتاده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان با بیان اینکه آثار مخرب زیست محیطی پسماند بسیار سخت است، تصریح کرد: به میزانی که فرهنگ های مبتذل تاثر منفی دارد، پسماند نیز اثر سوء می گذارد.

آیت الله فلاحتی به ساماندهی حریم ۶۰ متری ساحل توسط نماینده عالی دولت در گیلان در مدت ۲۰ روز اشاره کرد و افزود: در اجرای طرح ستاد امر به معروف و نهی از منکر در عرصه عفاف و حجاب نیز یقین دارم می توانیم به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اینکه تقویت تولید از موضوع های مهم در کنار گردشگری گیلان است، بیان کرد: آسیای میانه بستر مناسبی برای عرضه محصولات تولیدی استان است.

انتهای پیام