ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه روند کاهشی بستری ها از هفته گذشته آغاز شده است، افزود: تداوم این روند کاهشی منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون و کودکان و بزرگسالان است.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۱۰۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان گیلان طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۵۹۳ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و ۱۲۱ بیمار بدحال داریم.

وی با بیان اینکه روند کاهشی بستری ها از هفته گذشته آغاز شده است، افزود: تداوم این روند کاهشی منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون و کودکان و بزرگسالان است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از واکسینه شدن ۹۶ درصدی جمعیت بالای ۱۲ سال استان در نوبت اول و ۹۰.۵ درصدی در نوبت دوم خبر داد و بیان کرد: ۴۲ درصد جمعیت واجد شرایط استان نیز نوبت سوم را تزریق کردند.

مهرابیان، همچنین از پوشش ۹.۳ درصدی جمعیت پنج تا ۱۲ استان در نوبت اول واکسن خبر داد و خاطرنشان کرد: ۴۷.۳ درصد جمعیت پنج تا ۱۸ سال استان نیز نوبت اول و ۳۹ درصد نوبت دوم واکسن خود را تزریق کردند.

وی دوران نهفتگی بیماری کووید به ویژه سویه امیکرون را حدود سه تا ۱۴ روز دانست و یادآور شد: حدود ۸۱ درصد از بیماران مبتلا به صورت بی علامت هستند و یا علائم خفیف دارند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه انتقال ویروس از طریق ترشحات تنفسی یعنی سرفه، عطسه و صحبت کردن از فردی به فرد دیگر صورت می‌گیرد، تاکید کرد: رعایت فاصله فیزیکی حداقل دو متر و استفاده از تهویه مناسب و ماسک می‌تواند از شیوع این بیماری جلوگیری کند.

انتهای پیام