ایسنا/گیلان دبیر قرارگاه راهیان نور گیلان، با ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر دانشجویان به منظور شرکت در راهیان نور افزود: بر اساس آمار تاکنون بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی گیلانی برای حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوهای راهیان نور ثبت نام کرده اند.

سرهنگ پاسدار محمدعلی ستیزه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه برپایی اردوهای راهیان نور یک گام موثر در اشاعه فرهنگ شهادت در کشور است، اظهار کرد: استکبار با بمباران رسانه‌ای سعی دارد تا فرهنگ ایثار، فداکاری، جهاد و از خود گذشتگی را در جامعه کمرنگ کند و به این منظور بهترین راه برای جلوگیری از این کار برپایی اردوهای راهیان نور در کشور است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تحقق فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین در کشور گفت: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب «جهاد تبیین» یک فریضه قطعی و فوری است که هر فرد رسانه‌ای و جوانی باید آن را تحقق بخشد لذا راهیان نور از معدود برنامه‌هایی است که فضای جهاد تبیین را فراهم و چه بسا پیش برده است.

دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه قدس گیلان با اشاره به برپایی اردوهای راهیان نور در ایام کرونا در گیلان گفت: در دوران کرونا برای حفظ سلامت جامعه تصمیم بر این شد تا اردوهای راهیان نور متوقف شود و ما نیز سریعا راهبرد خود را تغییر داده و از بستر فضای مجازی بهره لازم را بردیم.

ستیزه، با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی در راستای آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی شهدا بیان کرد: در دوران کرونایی تصمیم گرفتیم از بستر فضای مجازی برای راهیان نور استفاده کنیم و به نوعی راهیان نو را به خانه‌های مردم ببریم‌ زیرا باید جوانان و دانش آموزان را با فرهنگ شهدا آشنا کرد.

وی از تولید بیش از ۳۶۰ دقیقه کلیپ در خصوص راهیان نور توسط دانش آموزان خبر داد و افزود: رویداد «سرمشق» با هدف اشاعه فرهنگ ایثار و برپایی راهیان نور مجازی در گیلان توسط بسیج دانش آموزی استان گیلان برگزار و در ۱۸ شهرستان ۱۸ کلیپ ۲۰ دقیقه‌ای، در مجموع ۳۶۰ دقیقه نماهنگ ساخته و از شبکه شاد آموزش و پرورش پخش شد و استقبال خوبی از این تولیدات صورت گرفت.

دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه قدس گیلان با بیان اینکه ساخت مستند و نماهنگ از مناطق عملیاتی جنوب کشور در حال انجام است، تصریح کرد: در آینده ای نزدیک یک تیم رسانه ای دانش آموزی(تدوین‌گر، مجری، فیلمبردار و…) به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام و با ساخت برنامه های متنوع از جمله «از مدرسه تا معبر» و «روایت خوبان» و پخش از بستر فضای مجازی منجر به گسترش فرهنگ شهادت در جامعه می‌شود.

مسئول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه قدس گیلان با ابراز خرسندی از استقبال بی نظیر دانشجویان به منظور شرکت در راهیان نور افزود: بر اساس آمار تاکنون بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی گیلانی برای حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور در قالب اردوهای راهیان نور ثبت نام کرده و هماهنگی‌های لازم در این خصوص در حال انجام است ولی در صورت ابلاغ هر محدویت جدید امکان اتخاذ هر تصمیم تازه‌ای وجود دارد.

به گفته دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه قدس گیلان برای شرکت در راهیان نور، تزریق هر سه دز واکسن کرونا الزامی بوده و تنها افرادی در مناطق عملیاتی حضور خواهتد یافت که واکسن زده باشند.

ستیزه، دستور العمل‌های ستاد استانی مبارزه با کرونا را توسط ستاد راهیان نور استان گیلان را لازم الاجرا دانست و بیان کرد: تمام اقدامات و دستورالعمل‌هایی که وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا استان ابلاغ کنند، حتما انجام خواهد شد چرا که خودمان را تابع مجموعه ستاد ملی مقابله با کرونا می‌دانیم؛ بنابراین هر محدودیتی که متوجه سلامت مردم باشد و ستاد مقابله با کرونا اعلام کند در نظر گرفته و پیاده‌سازی خواهد شد.

انتهای پیام