ایسنا/گیلان مدیرکل بنیاد شهید گیلان، فعالیت های اخیر در توسعه فرهنگ و شهادت را ملموس دانست و افزود: همکاری و همت تمامی متولیان فرهنگی استان به منظور ترویج این فرهنگ غنی مثال زدنی بوده و تالیف و نشر در حوزه ایثار و شهادت ضامن ماندگاری حماسه های دفاع مقدس است.

عبدالله پاکاری در آیین اختتامیه جشنواره ملی «سرخ نگاران» که با محوریت تجلیل از نویسندگان و نوقلمان برتر عرصه ایثار و شهادت استان گیلان برگزار شد، با اشاره به پیش بینی مراسمات و برنامه های متعدد برای گرامیداشت ایام نکوداشت مقام جانبازان و شهدا، گفت: برنامه های امسال با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با کیفیتی مناسب طراحی و برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه این آیین به منظور تجلیل از ناشرین و مولفین آثار حوزه ایثار و شهادت برگزار شده است، تصریح کرد: امسال گیلان دارای دو منتخب ملی و شش برگزیده استانی است.

وی با اشاره به انتشار کتب متعدد در حوزه ایثار و شهادت به شکل همکاری فیمابین بنیاد شهید، اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس، ستاد کنگره هشت هزار شهید استان و دستگاه های ذیربط تصریح کرد: تنها بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به صورت مستقل نسبت به انتشار ۶۸ عنوان کتاب در حوزه ایثار و شهادت اقدام کرده است.

پاکاری فعالیت های اخیر در توسعه فرهنگ و شهادت را ملموس دانست و افزود: همکاری و همت تمامی متولیان فرهنگی استان به منظور ترویج این فرهنگ غنی مثال زدنی بوده و تالیف و نشر در حوزه ایثار و شهادت ضامن ماندگاری حماسه های دفاع مقدس است.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان با بیان اینکه فعالیت در حوزه هنری علاوه بر ماندگاری و تنوع در نحوه ارائه به مخاطب می تواند بنا بر ذائقه جامعه هدف خود با حفظ موضوعیت منعطف شود، گفت: نسل امروز به سبب فاصله سنی از دوران انقلاب و دفاع مقدس، سلیقه ای متفاوت دارد و وظیفه ماست تا با تهیه محتوای مناسب و جذاب، در دوران جنگ فرهنگی از نسل آینده انقلاب محافظت کنیم.

انتهای پیام