ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر از کل بیماران بستری گیلان معادل ۴۸.۵ حتی یک دز واکسن هم تزریق نکردند، گفت: تزریق واکسن کرونا به ویژه دز سوم احتمال ابتلا به بیماری را تا ۸۰ درصد کاهش می دهد.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از خروج تعداد زیادی از شهرستان های گیلان از وضعیت قرمز کرونایی خبر داد و اظهار کرد: شهرستان ها آستارا، صومعه سرا، بندرانزلی، رودبار، لاهیجان و رودسر قرمز باقی ماندند.

وی شهرستان های تالش، رضوانشهر، ماسال، فومن، شفت، خمام، رشت، آستانه اشرفیه، سیاهکل، لنگرود و املش را در وضعیت نارنجی دانست و افزود: بستری های روزانه گیلان طی شبانه روز گذشته به زیر ۱۰۰ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از بستری ۶۳۴ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان خبر داد و تصریح کرد: ۱۲۴ در بخش مراقبت های ویژه و آی.سی.یو و ۱۱۸ بیمار بدحال داریم.

مهرابیان، با بیان اینکه حدود ۳۰۰ نفر از کل بیماران بستری گیلان معادل ۴۸.۵ حتی یک دز واکسن هم تزریق نکردند، گفت: تزریق واکسن کرونا به ویژه دز سوم احتمال ابتلا به بیماری را تا ۸۰ درصد کاهش می دهد و افراد در صورت ابتلا نیز شدت و مدت زمان کمتری از بیماری را تجربه می کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۵ درصد افراد واجد شرایط استات موفق به تزریق دز سوم شدند، خاطرنشان کرد: مردم باید استفاده از ماسک، دریافت واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از عادی انگاری را همزمان همچنان مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام