ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری بندر مرزی آستارا، گفت: اهل سنت شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس، ۱۲ شهید گلگون کفن را به انقلاب تقدیم کردند.

عنایت رضایی‌پور، در جریان نشست با روحانیون اهل سنت این شهرستان که در سالن اجلاس فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: هر روز به اتحاد شیعه و سنی در شهرستان مرزی بندر آستارا افزوده می شود.

وی با اشاره به اینکه در ایران اسلامی، اهل تسنن و تشیع در کنار همدیگر در دوران هشت سال دفاع مقدس، مجاهدت کردند، ادامه داد: اهل سنت شهرستان در آن دوران، ۱۲ شهید گلگون کفن را به انقلاب تقدیم کردند.

وی با تأکید بر اینکه وحدت آفرینی از اولویت های تبیینی و تبلیغی عالمان دینی است، افزود: تحقق این هدف، امنیت و پیشرفت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه را در پی دارد.

رضایی پور، در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه باید از ظرفیت علمای اهل تسنن در آیین های ملی و مذهبی شهرستان بهره مند شویم، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دشمنان ایران و اسلام، همواره با دسیسه‌ها، توطئه‌ها و تفرقه‌افکنی‌ها، قصد خدشه دار کردن اتحاد، انسجام و هم‌بستگی بین اهل تشیع و تسنن را داشتند، ولی به کوری چشم دشمنان در ایران عزیز این اتحاد همچنان پابرجاست.

وی در ادامه با اشاره به برخی مطالبات شهرستان، از جمله آبرسانی و گازرسانی به مناطق روستایی و مرزی، تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت ها برشمرد و اضافه کرد: هدف دشمنان از شعله ور کردن آتش اختلاف در بین شیعه و سنی، غارت منابع کشورهای خاورمیانه و به خصوص مسلمانان است.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست، از عالمان اهل سنت به دلیل تبلیغ دین مبین اسلام در روستاهای شهرستان آستارا تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام