ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، از دولت خواست اقدام قاطع درباره آزادسازی سواحل را در سایر زمینه ها نیز اجرایی کند و افزود: در حال حاضر مردم با مشکلات جدی در حوزه اقتصاد و معیشت مواجه هستند و بی ثباتی قیمت ها در بازار مردم به ویژه اقشار کم درآمد را رنج می دهد.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به اقدام قاطع دولت در آزادسازی حریم سواحل، اظهار کرد: آزادسازی بیست روزه حریم ۶۰ متری سواحل بسیار تحسین برانگیز است، زیرا منافع مردم را به همراه دارد.

وی از دولت خواست اقدام قاطع درباره آزادسازی سواحل را در سایر زمینه ها نیز اجرایی کند و افزود: در حال حاضر مردم با مشکلات جدی در حوزه اقتصاد و معیشت مواجه هستند و بی ثباتی قیمت ها در بازار مردم به ویژه اقشار کم درآمد را رنج می دهد.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه دولت با یک اقدام انقلابی و جهادی می تواند به ثبات قیمت ها کمک کند، گفت: مردم باید اقدامات دولت را در زندگی و سفره خود احساس کنند تا امیدوار شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، قدردانی از مردم را وظیفه قوای سه گانه دانست و یادآور شد: ملت ایران در همه صحنه های پای کار انقلاب و نظام اسلامی ایستادند و اکنون وظیفه مسئولان است که گره از مشکلات آنان باز کنند.

وی در ادامه از رویه برخی از پیمانکاران در عدم پرداخت به موقع حق الزحمه کارگران انتقاد کرد و گفت: بهره کشی از کارگر و تعلل در پرداخت حقوق و دستمزد او بی انصافی است. متاسفانه این رویه ناپسند موجب شده بسیاری از کارگران شرمنده خانواده خود شوند.

آیت الله فلاحتی، اهتمام در پرداخت حق کارگز را یک شاخصه انسانی و دینی دانست و اضافه کرد: از دستگاه های نظارتی می خواهیم به وضعیت کارگران رسیدگی و با کارخانجات و پیمانکارانی که حق کارکر را به موقع و به اندازه و با عزت نمی دهند، پرخورد کنند.

وی از استاندار و سایر مدیران خواست در عرصه میدانی حضور پیدا کنند و حرف های مردم را بشنوند و ادامه داد: مردم مشکلات زیادی دارند و از مسئولان انتظار دارند حداقل به حرف آنان گوش کنند.

امام جمعه رشت، سفر رئیس جمهور به کشورهای همسایه را دارای اثرات مثبت دانست و خاطرنشان کرد: باید با همسایگان ایران به ویژه کشورهای اسلامی تعامل داشته باشیم؛ همچنین امیدواریم این سفرها به سایر کشورهای همسایه تداوم داشته باشد.

انتهای پیام