رشت – ایرنا – امام جمعه رشت با اشاره به اینکه آزادسازی سواحل بیانگر اراده و تصمیم قاطع دولت بود، گفت: لازم است از دولت از طرح آزادسازی سواحل برای اجرای طرحی در مسیر ثبات قیمت‌ها استفاده کند.

به گزارش ایرنا ، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز عبادی – سیاسی جمعه رشت اظهار داشت: دولت در یک طرح ۲۰ روزه دستور به آزادسازی سواحل داد و هم اینک سواحل خلیج فارس، دریای خزر و رودخانه ها این طرح اجرایی شد.

وی افزود: آزادسازی سواحل برای مردم شگفت آور بود چون مردم تازه فهمیدند که بسیاری از سواحل خواری دست مسئولان کشور و دراختیار قوای سه گانه بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: آزادسازی سواحل بیش از هرچیزی اقتدار و اراده دولت را نشان داد و هم اینک نیز از قوای سه گانه درخواست داریم تا در خصوص ثبات قیمتها در بازار طرحی را همچون طرح آزادسازی سواحل انجام دهند.

آیت الله فلاحتی اضافه کرد: مردم انتظار دارند که حرکات جهادی همچنین آزادسازی عرصه های طبیعی، در بازار نیز انجام شود و شاهد ثبات قیمت در بازار و همچنین شاهد افزایش تولید باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: مردم همراه نظام هستند و از نظام فاصله نگرفتند و انتظار از مسئولان این است که این خواسته مردم اجرایی شود.

آیت الله فلاحتی همچنین به رعایت حقوق کارگری اشاره و بیان کرد: این چه برنامه ای است که بعضی از شرکتها و پیمانکاران حقوق کارگران را نمی دهند. این رویه فاسد نباید ادامه یابد.

وی کارگران را اقشار آسیب پذیر عنوان کرد و گفت: کارگران برای اینکه اخراج نشوند، تحمل می کنند که در این رابطه تقاضا داریم تا مسئولان رسیدگی بیشتری داشته باشند.

امام جمعه رشت به سفر رییس جمهور به کشورهای همسایه نیز اشاره و تصریح کرد: سفر آیت الله رییسی ، توجه دادن به همسایگان است و امید است که این سفرها به سایر کشورهای همسایه نیز ادامه و تداوم یابد زیرا اکثر کشورها با ما دوست هستند و از سوی دیگر ایران نیز برای همه دست دوستی دراز کرده است.